לימודי אמנות מעשיים

לימודי אומנות 
אורן בן מורה להגדלה לחץ כאן

ראש המחלקה: אנג'לה קליין

לימודי האמנות המעשיים הם תחום הלימודים הגדול והמרכזי במדרשה. ה
לימודים מושתתים על הקניית מיומנויות מעשיות בכל המדיומים האמנותיים, לצד הטענת המיומנויות האלו בהקשרים תכניים, רעיוניים, אידיאולוגים ופילוסופיים.

לצד שכלול ההיבטים המעשיים והמיומנויות המדיומליות, מתפתחים ההקשרים התרבותיים והרעיוניים הגלומים בעשיית אמנות ונשאלות שאלות על היבטים שונים של מבע אמנותי, שאלות של ניסוח אמנותי ויחסי אמנות ופרשנות. מאחר ששאלות אמנותיות אלו עולות במהלכה של עבודה מעשית בפועל, הסטודנטים חווים תהליכים של גילוי יכולות אינדיבידואליות, מפתחים העדפות ותפיסות אמנותיות, וצומחים להיות יוצרים בעלי שפה ייחודית ועצמאית הקשורה קשר הדוק לעולם האמנות היום.

תכנית הלימודים 

התכנית ללימודי אמנות מעשיים נבנית תוך שמירה על היחס בין גוף הידע התיאורטי הקיים בתחום האמנות, לבין פתיחות להשתנות מתמדת של גבולות האמנות והגדרתה.

במהלך שיעורים שבהם עבודותיו של הסטודנט מהוות את חומר הגלם המשמעותי, נוצרים תהליכי למידה דינמיים ובלתי צפויים. עולמו של הסטודנט ופעילותו האמנותית מעצבים את סדר היום של השיעור ומקיימים רלוונטיות ספציפית לתחומי העניין שלו.

לימודי אמנות מעשיים מציעים מניפה רחבה של תחומים:

לימודי אמנות מתקדמים - תחומי ההתמחות 

השיעורים המתקדמים עוסקים בסוגיות שונות של האמנות העכשווית וניתוח טקסטים באמנות. בין היתר, הם כוללים גם תערוכת יחיד של הסטודנט, שבה מורי המדרשה ואורחים חיצוניים משמיעים ביקורת משותפת בפני כלל הסטודנטים.

במסגרת הלימודים המתקדמים יכול כל סטודנט לנווט את התפתחותו האמנותית ולבחור בתחום התמחות על פי העדפותיו האישיות:

סדנאות 

סדנאות פתוחות ללימוד עצמי וחדרי עבודה אישיים הם חלק ממערכת התמיכה בלימודי האמנות המעשיים, יחד עם חללי תצוגה, מתקנים וציוד עשיר.

סגל ההוראה ללימודי אמנות מעשית   

את השיעורים המעשיים מלמדים בכירי האמנים בארץ, אמנים בעלי תפיסות עולם שונות ואף סותרות. הרבגוניות באופני העשייה של אמנים אלו ובפרשנותם השונה למהלכים הקשורים בעשיית אמנות, מאפשרים לסטודנט לחוות חוויית לימודים ריבונית ועשירה המתקיימת מתוך בחירה מבין אפשרויות אמנותיות רבות ושונות.  
סגל ההוראה - אמנות מעשית

 

יוטיוב המכללה האקדמית בית ברל                                                                                    
המכללה האקדמית בית ברל בויקיפדיה                                                                                    
המכללה האקדמית בית ברל בטוויטר                                                                                    
                                                                                   
לפרטים
שם מלא
דוא"ל
טלפון
מתעניין בתחום
אני מעוניין/ת לקבל מידע באמצעות הדואר האלקטרוני ו/או הודעות SMS מהמכללה האקדמית בית ברל