פרטי התקשרות
שעה
ימים א-ה, 8:00 - 12:30
טלפון09-7476394  
פקס09-7476390 / 09-7476394 
כתובת דואלronitlv@beitberl.ac.il  

  מרכז אבחון והדרכה (מוב"ן) 

יוטיוב המכללה האקדמית בית ברל                     
המכללה האקדמית בית ברל בויקיפדיה                     
המכללה האקדמית בית ברל בטוויטר                     
לעמוד הפייסבוק של המכללה האקדמית בית ברל                     
אודות המרכז 

מרכז אבחון והדרכה – המכללה האקדמית בית ברלמרכז האבחון וההדרכה (מוב"ן) קיים מ-1982 והוא בעל מוניטין מקצועי רב בתחום האבחון.

אנו מציעים סוגי אבחונים שונים המותאמים לגילאי גן חובה ולתלמידים בחטיבות הביניים ובתיכונים: אבחונים פסיכולוגיים מלאים, אבחונים פסיכו-דידקטיים. קיימת אפשרות גם לערוך אבחונים במתמטיקה ובאנגלית כשפה שנייה, אבחוני מת"ל לסטודנטים ולקראת המבחן הפסיכומטרי, ואבחונים לבוגרים המעוניינים לקבל הערכה פסיכולוגית ודידקטית לצורך לימודים. כמו כן אנו מאבחנים קבוצות תלמידים של בתי ספר, פנימיות ומסגרות חינוכיות אחרות. מטרות האבחונים הן לזהות את קשיי הלמידה או קשיי ההתנהגות, להציע אבחנה ולהמליץ על דרכי התערבות מתאימות.

כל האבחונים נערכים ברמה מקצועית גבוהה. הפסיכולוגים העובדים במרכז הם בעלי התמחות קלינית או חינוכית. כל המאבחנים הדידקטיים הם בעלי תואר שני בליקויי למידה או בתחומי חינוך מיוחד, שלמדו את הנושא של אבחון ברמה גבוהה ומעמיקה, (והם עונים על דרישות חוק לתלמידים במוסדות על-תיכוניים, 2009).

אנחנו מוסרים דוחות כתובים להורים ואף עושים עמם שיחת משוב. במידת הצורך, אנו עומדים בקשר עם מורים, מחנכים ויועצים במטרה להמשך טיפול נכון בתלמיד המאובחן.

יתרונו הגדול של המרכז הוא הקשר בין המאבחנים לבין האקדמיה: מרצים בתכניות לתואר ראשון ושני מאבחנים במסגרת המרכז ואף חוקרים ומפתחים נושאים הקשורים לאבחון.

קיימת אפשרות לערוך אבחונים גם לדוברי ערבית כשפת אם.

אבחון פסיכולוגי (מלא או חלקי) נעשה במהלך פגישה אחת וכך גם אבחון דידקטי. אבחון פסיכו-דידקטי נערך במהלך שתי פגישות – האחת עם פסיכולוג/ית והשנייה עם מאבחנת דידקטית. בסיומו של התהליך, מקבלים ההורים או הפונה המבוגר דוח בכתב ומשוב בעל-פה. 

המרכז מספק מענה מקצועי, מהיר ותומך. אנשים שאובחנו במרכז מוזמנים לפנות שוב בשאלה או בבקשה ויקבלו את הסיוע המקצועי לו הם נדרשים. 

תהליך הפנייה למרכזבפנייה לאבחון ניתן לקבל מידע טלפוני (09-7476394) ראשוני על סוגי האבחון המוצעים במרכז ועל עלותם. בהמשך, יש צורך למלא טופסי הפניה (לילדים – טופס הפניה מטעם ההורים ומטעם בית הספר; למבוגרים – טופס הפניה עצמית). כאשר טופס ההפניה מגיע למרכז (באמצעות הדואר או אימייל) מתקיימת החלטה על סוג האבחון הנדרש במקרה הספציפי ומתואם מועד לאבחון על ידי רכזת המרכז.

ניתן להוריד את הטפסים המתאימים מהאתר, למלא אותם ולשלוח לכתובת המרכז.

יוטיוב המכללה האקדמית בית ברל                                                                                    
המכללה האקדמית בית ברל בויקיפדיה                                                                                    
המכללה האקדמית בית ברל בטוויטר                                                                                    
                                                                                   
לפרטים
שם מלא
דוא"ל
טלפון
מתעניין בתחום
אני מעוניין/ת לקבל מידע באמצעות הדואר האלקטרוני ו/או הודעות SMS מהמכללה האקדמית בית ברל