כניסה

מבע מאיר

האבולוציה של המתמחה יצרה הדס ערוסי בהנחיית אתי פייגנבאום
בכרזה: האבולוציה של המתמחה. יצרה: הדס ערוסי בהנחיית אתי פייגנבאום.

 

קולם של מתמחים ועובדי הוראה מתחילים.

התערוכה מבע מאיר 2  היא כבר חלק ממסורת שתחילתה בתשע"ו. תפגשו בה מבעים אומנותיים של מתמחים ועובדי הוראה חדשים מהפקולטה לחינוך הכוללת גם את המכון האקדמי הערבי לחינוך ומהפקולטה לאמנויות - המדרשה.
התערוכה מוצגת בימים אלה ועד סוף פברואר 2017 בשני מתחמים: בניין הספרייה המרכזית קומה 1, ומסדרון בניין ורד 603.  

מטרתה לתת ביטוי לקולם של המתמחים, המורים והגננות המתחילים, במסגרת סדנאות המתקיימות ביחידת "פורשים כנף להוראה".  מסבירה ד"ר אורית דהן, ראשת היחידה: "התערוכה יכולה להעשיר את הסתכלותם של אנשי החינוך בתחילת דרכם המקצועית, להציע נקודת מבט ייחודית עבור מנחים, חונכים ומלווים. התערוכה יכולה גם  להביא פרספקטיבות מעניינות למדריכים פדגוגיים ולסטודנטים העומדים ערב כניסתם לעולם התעסוקתי".

לתקופת ההתמחות והכניסה להוראה ולחינוך נודעת חשיבות עליונה. המורים, הגננות, עובדי קידום נוער ועובדי החינוך הבלתי פורמלי חווים בתקופה זו שינוי עמוק בכל אורחות חייהם, שינוי שחלקו גלוי, אך ברובו הוא נסתר מעיני הסובבים אותם. שינוי זה מחייב מעטפת תמיכה וליווי הניתנת להם, לפחות שנתיים, גם במוסדות החינוכיים בהם הם נקלטים וגם במכללה. 

כחלק מהתמיכה והליווי במסגרת "פורשים כנף" מתבקשים עובדי ההוראה החדשים לבטא את התהליך האישי אותו הם עוברים בשנות עבודתם הראשונות במערכת החינוך באמצעות מבע אמנותי הכולל: כרזה, סיפור, או סרטון.  כמה מאלה מוצגים בתערוכה זו. המבעים האומנותיים מספקים תובנות חדשות הקשורות לשלב הכניסה למקצוע. דרך עבודות אלה ניתן לראות מצד אחד את הברק בעיניים, את התשוקה ללמידה, את המוטיבציה העצומה, את האהבה למקצוע ולאנשים אתם הם עובדים, ומהצד האחר – את הקשיים העצומים אתם הם מתמודדים יום יום, את התסכולים, את החשש, את הבדידות, את חוסר האונים ואת הביקורת העצמית. אלה מחזקים את המחשבה שהליווי בתחילת הדרך הכרחי ומשמעותי להישארותם במערכת ולצמיחתם בה.

תהליך פיתוח התערוכה כלל בתחילת הדרך פרסום קול קורא, ועידוד של המנחים ליצירה של מבעים מגוונים. בהמשך נבחר צוות היגוי שכלל מומחים מסדנת העיצוב, מדריכים ונציגים של מתמחים,מורים וגננות מתחילים. הצוות גיבש אמות מידה לבחירת התוצרים ואלה סייעו בקבלת החלטות מה ייכלל השנה בתערוכה. חלק מהמוצגים זכו להוקרה בתחרות השנתית שמקיים האגף להתמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך.

צוות השיפוט כלל השנה את ד"ר אורית דהן, ראשת היחידה. המדריכים: מוניקה פרידמן, דורית לשם, אסנת בן פורת, ד"ר סאפייה ערפת, מרי קופטי, אסנת אגם, אשר עמיר. מתמחים ומורים מתחילים: חן לנטנר, גונדיה מרואה, אמאס נאסר, עאמר מהא, סמאר פאדיליה. 
אוצרת התערוכה: ד"ר רימונה כהן.  מעצבת התערוכה: גב' שרה הורוביץ, הסדנה לעיצוב סביבות למידה במרכז לתכנון לימודים. סיוע ארגוני: המזכירות סוזן נותן וסלוואה בארזני.

פרטי האירוע
מארגן האירוע
יחידת פורשים כנף להוראה
תאריך
02/01/2017
28/02/2017
שעת האירוע
במהלך היום
מקום האירוע
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט

לתת ולא לחכות לתמורה,  יצרה: בראאה סרסור בהנחיית מארי קופטי
כרזה: לתת ולא לחכות לתמורה. יצרה: בראאה סרסור בהנחיית מארי קופטי.

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*