כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > חדשות > תערוכה מוּלוּ עַלֵם (העולם במלואו)

תערוכה מוּלוּ עַלֵם (העולם במלואו)

​​​​​התערוכה "מולו עלם" (העולם במלואו באמהרית) ליוותה את יום העיון המוקדש להיסטוריה של יהודי אתיופיה שהתקיים במכללה האקדמית בית ברל ב-17.5.18. נערך על ידי מנהרת הזמן בשיתוף עם המרכז לקידום חיים משותפים, היחידה לסטודנטים אתיופים וחרדים, המסלול של החינוך הבלתי פורמלי ועמותת פידל. 

בתערוכה אוסף של זיכרונות (ציטוטים) של עולים מאתיופיה. הזיכרונות מתייחסים לתקופות שונות של סיפורם של העולים: באתיופיה עצמה, במסע לארץ (בעיקר דרך סודן) ובתקופה הראשונה בישראל. בתערוכה ניתן דגש ליוזמות ולהתארגנויות הפנימיות של יהודי אתיופיה כבר בתחילת שנות ה-80 עוד לפני שמדינת ישראל התארגנה לקראת עלייתם ארצה. 

זו תערוכה שחושפת את הקשיים ואת החזון ביחד. בתערוכה חומרים מקוריים שגבו סטודנטים מקבוצת "המגשרים" (הסבת אקדמאים) במכללה בהנחיית ד"ר בועז לב טוב ואיילה ונגרוביץ פלר וזיכרונות שכתבו נשים יוצאות אתיופיה מחדרה ונתניה בהנחיית עדי שוח. 

אין זו תערוכה היסטורית סטנדרטית ואין בה סדר כרונולוגי. הזיכרונות מעורבים, צצים כמו במציאות, קצת מפה, קצת משם. היא נבנתה בצורה של מגדלים כי במנהרת הזמן מאמינים שזיכרונות, כשהם ביחד, "בונים קהילה". 

התערוכה תהיה מוצגת עד ה-1.6.18 בספרייה המרכזית. 

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*