כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > חדשות > המסע אל הבלתי פורמלי

המסע אל הבלתי פורמלי

ד"ר ​טלי היוש, יונתן קירשנבאום, מור ברוך 
וצוות סדנת העיצוב במרכז לתכנון לימודים

 
התערוכה מציגה תוצר סופי בקורסים "למידה פעילה ובלתי פורמלית" ו"הוראה ולמידה בחינוך הבלתי פורמלי". מטרת הקורסים היא הכשרת הסטודנטים להתנסות בצורות למידה המשחררות את ההנאה והמוטיבציה הפנימית ובמקביל מצמצמות את הניכור המתקיים בתהליך הלמידה המסורתי.

 
המטרה הלימודית בשיעורים אלה היא לתרום לפיתוח סטודנט חוקר, יוזם ויוצר הלוקח אחריות על בחירותיו באופן אישי וקבוצתי והתוצרים המוצגים (חדרי בריחה ממוחשבים, משחקים חינוכיים וקופסת בריחה פיזית) הם אופן הערכה חלופי למבחן או לעבודת סיכום בנושא הקורס. המטרה האופרטיבית שהוגדרה היא למידה קבוצתית ועצמית בנושאי הקורסים והפקת תוצר יצירתי פרי למידה עצמית של הלומדים, שיאפשר לסטודנטים חדשים ללמוד ולהתנסות בידע הקשור ללמידה בלתי פורמלית.  

 
הקורס שואב השראה מהפדגוגיה של החינוך הבלתי פורמלי, החינוך הדיאלוגי והחינוך הקונסטרוקטיביסטי והלמידה נלמדת באופן סינכרוני על בסיס ארבעה מרכיבים:

  • תהליך המשגה כיתתי – בו הלמידה מתקיימת סביב מושגים בדרך של דיאלוג משותף בין הסטודנטים למרצים ובינם לבין עצמם. בהמשגה נבנים גופי ידע המכילים, לצד ידע אובייקטיבי, גם תחושות ועמדות סובייקטיביות של המשתתפים כלפי התכנים שעומדים במרכז הדיון.
  • למידה קבוצתית בתהליך חקר – הסטודנטים מתנסים בחקר עצמי וקבוצתי של נושא הנגזר מניסוח שאלה פורייה (הרפז) ומיקוד הלמידה סביב שאלה זו.
  • פיתוח תוצר אלטרנטיבי יצירתי – פיתוח תוצר משותף אסטטי המוצג בתערוכה זו, בעזרת צוות סדנת העיצוב במרכז לתכנון לימודים.
  • הערכה חלופית – התנסות בתהליכי הערכה חלופיים המתייחסים לנוכחות בכל המפגשים, השתתפות פעילה בלמידה, נוכחות יוצרת, יוזמה, השקעה ומעורבות משמעותיים בתהליך הלמידה ובהפקת התוצר הסופי, ומילוי משוב/ים בצורה יסודית וכנה. המשובים כוללים שיחות משוב במהלך הסמסטר; ובתום הסמסטר הערכה קבוצתית של תהליך הלמידה והתוצר הסופי (בכתב), משוב כיתתי (בעל פה) ומשובים אישיים (בכתב).

 
התערוכה מציגה בספרייה בין התאריכים 6-27/1/2019, בקומה 1.
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*