כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > חדשות > הגירה: היבטים חינוכיים, פוליטיים ותרבותיים

הגירה: היבטים חינוכיים, פוליטיים ותרבותיים

אנו מזמינים אתכם להגיע לכנס ההגירה הבינלאומי שיתקיים במכללה האקדמית בית ברל.

ימיה של תופעת ההגירה כימי האנושות, אך בכל תקופה היא לובשת מאפיינים תרבותיים, כלכליים, לאומיים ובינלאומיים ייחודיים. ההגירה בת זמננו מאופיינת באינטנסיביות ובממדים חסרי תקדים: יותר ויותר אנשים (מספרם נאמד ב-258 מיליון ב-2017) עוברים ממקום למקום מסיבות אידיאולוגיות ומשפחתיות, בחיפוש אחר עבודה או השכלה, או (במקרים רבים) בבריחה מסכנות לביטחונם האישי ולחייהם. 

ההגירה הגלובלית מזמנת מפגש רווי מורכבות המעמיד במבחן את השונות הלאומית, התרבותית, האתנית, הדתית, והלשונית. במקומות שונים בעולם היא יוצרת תופעות קשות של הסתגרות תרבותית ולאומנות מיליטנטית. דומה שהסדרים פוליטיים, שנחשבו עד לא מזמן כבלתי ניתנים לערעור, מתמוטטים לנגד עינינו לנוכח ההקצנה הפוליטית במדינות רבות בעולם, לרבות במדינות שיש להן מסורת דמוקרטית ארוכה ויציבה.

בהקשר זה ראוי להפנות את תשומת הלב להשלכות הישירות והממשיות של ההגירה על מערכות חינוך, לרבות מערכות ההשכלה הגבוהה. החינוך, על כל היבטיו, הוא הסוכן העיקרי לשינוי ולשימור של ערכים, אידיאולוגיות ותפיסות עולם, ועל כן הוא גורם מרכזי בהבנת הדילמות החברתיות הקשורות בהתמודדות עם אתגריה הרבים של תופעת ההגירה. למערכת החינוך יש גם אחריות וכוח להוביל לשינוי מדיניות ולהתאמתה לאתגרים החדשים שיוצרת החברה הרב-תרבותית. האתגרים שמעמידה ההגירה בפני מערכות חינוך והקשרים בין מערכות אלה לתופעות תרבותיות ופוליטיות יעמדו אפוא במרכזו של הכנס. 

על הקשר בין הגירה לחינוך יש עוד הרבה מה להוסיף: היבטים אתיים של הגירה, בני נוער וצעירים מהגרים, תפקידיו של החינוך בתהליכי הגירה, הגירה ופשיעה, הגירה בספרות, באמנות, בתיאטרון ובקולנוע ועוד.

​הכנס יתקיים ב 19-18 במרץ 2019 בו יתארחו דוברים ואורחים מהארץ ומהעולם וידונו על הגירה וההיבטים החינוכיים, פוליטיים ותרבות​יים. הכניסה חופשית.

לפרטים נוספים>>

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*