כניסה

מישהו צריך לחנך את המדינה

הכתבה פורסמה ב 24/2/09.

הקמפיין הפרסומי של המכללה האקדמית בית ברל עולה עם הסיסמה: מישהו צריך לחנך את המדינה. על מה ולמה קמה הזעקה? קברניטי המכללה הבינו שהכלים לשינוי חברתי נמצאים בידיהם: חינוך טוב שיביא בעקבותיו הפחתה של שיעור האלימות, יצמצם את ממדי השחיתות, ויילחם בחוסר תרבות.

 

מה עושים במכללה כדי לחנך את המדינה?

התחומים שבהם עוסקת המכללה: חינוך והוראה, חברה וממשל, תרבות ואמנות, רחבים מאוד ומשליכים על כל תחומי העשייה בחברה הישראלית. תכניות הלימוד שמות דגש מיוחד על היכולת האישית שלנו להשפיע על הסביבה בה אנו חיים, ומעניקות כלים להוביל לשינוי. העשייה במכללה באה לידי ביטוי גם בדיונים אקדמיים, במחקרים, בימי עיון וכנסים, ובפרויקטים בשיתוף הקהילה.

 

איך אתה יכול להשתלב בעשייה?

בכל אחד מבתי הספר במכללה תמצא מגוון דרכים להביע את עצמך, לקדם את עצמך מקצועית ואישית, ולחולל שינוי התנהגותי במדינה.

 

חינוך והוראה

החינוך הוא התשתית והבסיס לחירותו של אדם. לימודי חינוך והוראה במכללה פותחים בפניך דרכים רבות להתחיל להשפיע במקום בו הכל מתחיל. תכנית הלימודים כוללת למשל קורסים בנושא מקומה של הסמכות הבית ספרית לצד הסמכות ההורית, והובלת שינויים חינוכיים וקהילתיים.

 

בנוסף, סטודנטים המעוניינים לתרום לקהילה במקביל ללימודים, יכולים לעשות זאת במסגרת פרויקט קהילת כפר סבא. חברי הקהילה בחרו לגור בשכונות מצוקה בעיר ולהתנדב למען התושבים.

 

גם התהליך הייחודי של הכשרה מעשית בבתי ספר בקהילה מזמן לך אפשרות לקחת חלק בפרויקטים חברתיים או ליזום אותם בעצמך. בין הפרויקטים שמתקיימים בימים אלה ניתן למצוא פרויקט חונכות לתלמידים הזקוקים לתמיכה, פרויקט טיפול בקשיים חברתיים ורגשיים לתלמידים עם קשיי למידה ועוד.

 

לימודי אמנות

אמנות זו אש שבוערת בך ודוחפת אותך לחיי יצירה. תפקיד בית הספר לאמנות הוא ללבות את האש הזאת ולקדם אותך כאמן מוביל, המשפיע ומייצר עמדה בעולם.

 

אחד המשתנים המרכזיים באמנות הוא רוח הזמן. במקרים רבים אמנים הפועלים במקומות שונים יוצרים עבודות בנושאים דומים, ונוצרת דינמיקה של מרכזי השפעה. בשנים האחרונות פתחה זירת האמנות הבינלאומית את גבולותיה. מרכזי אמנות ותיקים כמו ניו יורק, ברלין ולונדון איבדו את ההגמוניה לטובת עניין הולך וגובר בסצנות אמנות פריפריאליות בארצות הבלקן, המזרח התיכון, וכמובן בישראל. בנוסף, הנגישות הפיזית לכל מקום הפכה את האמנות לזמינה ונפוצה יותר.

 

השינויים הללו מחייבים אותנו לשיטות הוראה דינמיות ההולמות את רוח הזמן. הלמידה במדרשה מתבצעת מההווה לעבר, ולפיכך, מתבצע שיפור המיומנויות והטכניקה תוך כדי תהליך של יצירה. התלמידים מקבלים את ההזדמנות ליצור אמנות בשטח כבר בתקופת הלימודים. זאת, תוך כדי דו-שיח הדדי עם צוות המורים, הכולל אמנים פעילים ומשפיעים מהמובילים בעולם האמנות בארץ ובעולם.

 

חברה וממשל

המצב החברתי בארץ קשה, הפער בין עשירים לעניים מתרחב, סדרי העדיפויות מקדמים את האינטרסים האישיים של בעלי ההון. בית הספר לחברה וממשל החליט לנסות ולשנות את המציאות הזאת. כדי לעשות את זה, פתחנו מסלולי לימוד מיוחדים המכשירים אותך להיות מנהל משפיע, היכול להוביל את המערכת ולתת ביטוי לערכים שלו.

 

בנוסף, קברניטי בית הספר לחברה ולממשל, אנשי הסגל והסטודנטים, לוקחים חלק פעיל בשיח הפוליטי-חברתי בארץ. זאת באמצעות ייזום והובלה של סקרים, הבעת עמדה על אירועים אקטואליים בנושאים חברתיים-פוליטיים, הקמת מכון למחקרי מדיניות חברתית, והובלת כנס ארצי שנתי בנושאים חברתיים.

 

אם גם אתה מוכן לפעול כדי לתרום לשינוי חברתי, הצטרף אלינו. כי מישהו צריך לחנך את המדינה.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*