כניסה

נבחרת המצטיינים של המכללה

 
הכתבה פורסמה ב 10/5/12.

 

כמדי שנה העניקה המכללה האקדמית בית ברל בטקס רב-משתתפים מלגות ל-39 סטודנטים מארבעה בתי הספר במכללה, בעלי הציונים הגבוהים ביותר בשנת הלימודים תשע"א. בנוסף, הוענקו תעודות הוקרה לשני סטודנטים שבלטו בעשייתם ובתרומתם לקהילה. הטקס החגיגי התקיים בנוכחות יו"ר המועצה האקדמית פרופ' איציק גרינברג, נשיאת המכללה פרופ' תמר אריאב, מנכ"ל המכללה מר ניר הכהן, דיקן הסטודנטים מר זיאד אבו חמד, מנכ"לית המרכז הרעיוני -חינוכי של קרן ברל כצנלסון גב' קולט אביטל, אנשי סגל, סטודנטים, חברים ואורחים.

נבחרת המצטיינים שלנו

פרופ' תמר אריאב פנתה בדברי הברכה שלה אל המצטיינים כאל העתודה שתעצב את עולם המושגים והערכים של אוכלוסיית המדינה בדור הבא. היא הביעה את תקוותה כי המצוינות תהווה עבורם מגדלור לעתיד – שאיפה להצטיין בעבודת החינוך וההוראה, עם סקרנות, חשיבה יצירתית וביקורת עצמית, ורצון ללמוד ולהתפתח מקצועית. כמו כן הביעה פרופ' אריאב תקווה כי כמורים וכאנשי חינוך יצפו מתלמידיהם למצוינות בלימודים כמו גם למצוינות חברתית-ערכית החשובה לא פחות. "מערכת החינוך מעצימה מאוד את המצוינות בלימודים", ציינה פרופ' אריאב, "אולם להון אנושי של חברה יש מימדים רחבים יותר". 

מניחי היסודות להתמודדות עם אתגרי החברה והחינוך

דיקן הסטודנטים מר זיאד אבו חמד תיאר את הסטודנטים המצטיינים כ"מניחי היסודות להתמודדות עם אתגרי החברה והחינוך של המאה ה-21". הוא הביע את הערכתו לסטודנטים שלמרות מחויבויותיהם לעבודה, למשפחה ולחברה מוצאים את הזמן להשקיע מאמצים בלימודים, ביצירה ובתרומה לקהילה. 

מקדמת הטכנולוגיה לספסל הלימודים

הסטודנטית איקה ראובני, נציגת הסטודנטים המצטיינים, בירכה את חבריה. ראובני הגיעה ללימודי הוראה במסלול בית הספר היסודי לאחר 25 שנות עבודה בהייטק. היא החלה לעבוד בתחום כשעולם ההייטק היה עוד בחיתוליו, ובין היתר הייתה שותפה לפיתוחו של הטלפון הנייד. אך לאחר שנים רבות של עבודה מאומצת ומיצוי התחום החליטה שהמקום המתאים ביותר מבחינתה לתרום ולהשפיע הוא מערכת החינוך בכלל ובית הספר היסודי בפרט.
ראובני סיפרה על חיבור מהיר וקל לסטודנטים הצעירים, ועל עולם התוכן האקדמי המגוון שנפתח בפניה. "החוויה הזאת של להיות סטודנט במקום מאיר פנים, הומני וערכי, מאוד מיוחדת", סיכמה ראובני. "כאן מצאתי 'נאה דורש – נאה מקיים' ונחשפתי לעוצמת רוח המקום של הקניית ערכים וידע והתייחסות לכל סטודנט על מנת להכשירו בצורה המיטבית לתפקידו כמורה בישראל".

 

בסיום דבריה הבטיחה נשיאת המכללה לסטודנטים המצטיינים כי המכללה תמשיך לשמש בעבורם בית מקצועי בהמשך דרכם בהשתלמויות, קורסים ולימודי תואר שני. היא סיימה את דבריה ב"ברכה תובענית": "המשיכו להתאמץ ואל תנוחו על זרי הדפנה כי חינוך והוראה הם מסע ארוך שאינו מסתיים לעולם".

 

רשימת מקבלי המלגות

 

 

צילום: חן גלילי

 

 

 

 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*