כניסה

פרויקט "שירה בגן"

 
הכתבה פורסמה ב 19/2/12.

 

הגן הבוטני הוא פינה קסומה בלב המכללה שלא כל אחד מכיר. לכן יזמו סטודנטים במסלול לחינוך בלתי פורמלי את פרויקט "שירה בגן" שמטרתו להביא למודעות הקהילה בבית ברל - סטודנטים, מרצים ועובדים - את עובדת קיומו של הגן הבוטני ולהזמין את העוברים והשבים לבקר בו.

 

פרויקט "שירה בגן" נולד בקורס "אמנות וחברה" בהנחייתה של איילה ונגרוביץ-פלר. הקורס מתמקד בעשייה אמנותית בתוך הקהילה ובמרכזו עומדת ההתנסות הקבוצתית בתהליך יצירה משותף. הסטודנטים יצרו פוסטרים שבמרכזם תמונות של הגן אשר צולמו על ידם. בכל פוסטר שולבו שני סוגי טקסטים המפנים לשני רבדים שונים של ההתבוננות בגן: האחד, אינפורמטיבי ומעשי, המתאר את ההיסטוריה של הגן והשני, קטע משיר המכוון את המבקר בגן להתבוננות האסתטית בטבע.

 

הפרויקט כלל תהליך למידה ורכישת כלים בתחום השפה החזותית הן בכיתה ובן במרכז לתכנון לימודים, רכישת מיומנויות הקשורות להפקת פרויקט קהילתי החל בעבודת צוות וארגון עד לשיתוף פעולה עם גורמי חוץ, ושימוש תדיר בקבוצה שהוקמה בפייסבוק במסגרת הפרויקט.

   

היוזמה שהחלה בכיתה, הפכה, תוך שיתוף פעולה עם החוג ללימודי סביבה וחקלאות, לתערוכת קבע בגן הבוטני. כך למעשה הגן זכה בשלטים קבועים, הקהילה הרוויחה את המפגש המחודש עם הגן, והסטודנטים נהנו מחוויה אסתטית- חינוכית-יצירתית שחוו בתהליך העבודה.

 

ביום רביעי, 28/3 בשעה 12:00 ייחנך הגן במראהו החדש.

הסטודנטים נטלי אבנרי, דרור בר-ניר, טל חן, עדי נמרוד, עוז עדני, גיל רובינשטיין

מזמינים את כל באי המכללה לבקר בגן

 

 

 

 

 

 

 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*