כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
<div></div>
טלפון
דואר אלקטרוני

מצוינות בחינוך לכל אורך הדרך

יום המצוינות שהתקיים ב 21/1/13, כלל השנה את טקס הענקת תואר "יקיר המכללה" ובהמשכו טקס הענקת פרסי הצטיינות למרצים ולאנשי סגל מצטיינים.

במהלך הטקסים שהתקיימו בנוכחות נשיאת המכללה פרופ' תמר אריאב, ומנכ"ל המכללה ניר הכהן, הודגש שוב ושוב מודל המצוינות שעל פיו פועלת המכללה. 

יקירת המכללה תשע"ג – אשת התקשורת קרן נויבך

תואר "יקירת המכללה" הוענק השנה בפני אולם מלא מפה לפה, לאשת התקשורת קרן נויבך. הפרס הוענק לה על פועלה כאשת תקשורת מובילה המקדמת את ענייני החברה האזרחית למרכז השיח הציבורי, על הירתמותה לתיקון עוולות בחרה הישראלית ולחיזוק מאבקיהם של מגזרים חלשים ומוחלשים, ועל היותה לפה למצוקות האדם באשר הוא.

 

קרן נויבך החלה את דרכה בתחום התקשורת ככתבת לענייני בריאות וכלכלה בגלי צה"ל. לאחר מכן הייתה כתבת התחנה הצבאית והעיתון "על המשמר" בוושינגטון, שם סיקרה את האירועים הגדולים של בירת העולם החופשי, ביניהם את מערכת הבחירות לנשיאות בשנת 1992. במערכת הרוחשת של הבירה האמריקאית נחשפה קרן נויבך למשמעותה ולחשיבותה של התקשורת בחיים הפוליטיים והחברתיים.

 

ב-1993 חזרה קרן נויבך לישראל ושימשה כתבת כללית בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית, ולאחר מכן כתבת פוליטית. כעבור שנים אחדות היא הרחיבה את יריעת עשייתה העיתונאית לכתבת מדינית. בשנת 1996 כתבה ופרסמה קרן נויבך את הספר "המרוץ: בחירות 1996", שבו שילבה את ידיעותיה המעמיקות בנבכי הפוליטיקה עם ניסיונה כאשת תקשורת. הספר מתחקה אחר המאבק בין בנימין נתניהו לבין ראש הממשלה המכהן דאז שמעון פרס.

 

מעיתונאות מדינית למציאות כלכלית-חברתית

משנת 2008 עורכת קרן נויבך ומגישה את תכנית הרדיו "סדר יום", המשודרת מדי יום ברשת ב' של קול ישראל. מתחילת עבודתה בתכנית אקטואליה זו, היא התוותה לתכנית קו מנחה שהתמקד בנושאים חברתיים ואזרחיים, מתוך כוונה ברורה ומוצהרת להשפיע על שינוי מוקדי השיח הציבורי לנושאים של בריאות וחינוך, פרנסה ויחסי עבודה, משפחה ורווחה, כמו גם להשפיע על הטיית סדר היום הלאומי לבעיות של יחסי הון שלטון, ריכוזיות ושלל עוולות חברתיות.

ד"ר ינקי טפלר, דיקאן הסטודנטים, שהקריא את הנימוקים להענקת הפרס, ציין בדבריו כי "המעבר של קרן נויבך מכתבת שעיסוקה עניינים מדיניים לעיתונאית המתמקדת במציאות הכלכלית-חברתית, מייצג את התמורה בתודעה הישראלית מעיסוק בלעדי בנרטיב המדיני- ביטחוני להפניית תשומת הלב לבעיות הליבה של החברה האזרחית הישראלית". ד"ר טפלר ציין כי לקרן נויבך יש משקל רב בהטיית השיח הציבורי לעניינים חברתיים, עוד זמן רב לפני שפרצה מחאת קיץ 2011 בשדרות רוטשילד, "והשפעתה ניכרה ביצירת המסה הקריטית החברתית שהביאה להתפרצות המחאה".

קרן נויבך הודתה לפרופ' תמר אריאב ולהנהלת המכללה על הבעת האמון והמילים החמות. היא כיוונה את דבריה אל הקהל, מחנכים בהווה ובעתיד: "עבודתכם היא-היא העבודה החשובה. בלי אנשים כמוכם הכול חסר ערך". נויבך ביקשה מהיושבים באולם להמשיך בעשייה החינוכית, והבטיחה להמשיך ולהשתמש במשאב הציבורי שניתן לה כדי להביא את הסיפורים מן השטח באחריות מלאה מדי בוקר.

נבחרת המצטיינים של המכללה

את טקס חלוקת תעודות ההצטיינות לשנת תשע"ב פתחה נשיאת המכללה, פרופ' תמר אריאב, בהבחנה בין המושגים "הצטיינות" ו"מצוינות". "הצטיינות קשורה ישירות לתחרותיות", חידדה אריאב. "היא מדידה, נקודתית ומבליטה את התוצאה הסופית ולא את הדרך. המצוינות, לעומתה, היא דרך חיים שמציבה יעדים אישיים, פונה לכל אחד, ושמה דגש על החוויה האישית ועל התהליך בדרך אל היעד". נשיאת המכללה הדגישה כי המצוינים הם אלה שמושכים את החברה למעלה ומבחינתם השמים הם הגבול, ומספרם הוא שיקבע את איכות החברה.

 

בהמשך חילקה פרופ' אריאב תעודות הצטיינות למרצים מצטיינים מארבעת בתי הספר במכללה, לחברי סגל אקדמי וסגל מנהלי מצטיינים, ולעובד מצטיין.

אות הוקרה

השנה הוענק לראשונה אות הוקרה לשלושה צוותים שפעילותם המשותפת הובילה לשינוי מהותי במסגרת הבית ספרית.


אות הוקרה לצוות “ביקורת עבודות” בבית הספר לאמנות – המדרשה מר גיא בן נר, ד”ר חוה ברונפלד, גב’ אורנה ועדיה, מר נמרוד מתן הוענק על פעילותם המשותפת עם סטודנטים והנהלת המדרשה לביסוס מהלך לשינוי מוסד “ביקורות עבודות”.

אות הוקרה לצוות לימודי יסוד ערבית במכון האקדמי הערבי לחינוך –  ד”ר אימאן יונס, ד”ר מוראד מוסא, מר מרואן מחאג’נה הוענק על עבודתם במסגרת לימודי היסוד בערבית תוך גילוי מחויבות ומסירות ללא תנאי ובראייה מערכתית.

אות הוקרה לצוות מתמטיקה בבית הספר לחינוך ובמכון האקדמי הערבי לחינוך –  ד”ר עינב אייזיקוביץ-אודי, ד”ר נאוה אלמוג, גב’ חוריה בדיר, גב’ היבה בלעום, ד”ר אסעד מחאג’נה, ד”ר איריס רוזנטל, ד”ר חיית שחם, ד”ר נורית שמואלי הוענק על מחויבותם מלאת המוטיבציה למנף בכוחות פנימיים, בהובלתה של ד”ר נאוה אלמוג, השתלמות מקצועית, משמעותית ועדכנית בחודשי הקיץ.

מרצים מצטיינים

ד”ר טלי יעקובי, מרצה מצטיינת בבית הספר לחינוך
מר רועי רוזן, מרצה מצטיין בבית הספר לאמנות – המדרשה
ד”ר עבוד אליאס, מרצה מצטיין במכון האקדמי הערבי לחינוך
ד”ר דוד שמעוני, מרצה מצטיין בבית הספר לחברה ולממשל
ד”ר ענת רימון אור מבית הספר לאמנות – המדרשה, מרצה מצטיינת בהוראה מתוקשבת
ד”ר ליאורה גרילק מבית הספר לחינוך, מרצה מצטיינת כלל-מכללתית

עובד מצטיין

דקלה קפטן – בית הספר לחינוך

תעודות הערכה
אביבית שלום – המרכז לתכנון לימודים
לירון רוזנר – בית הספר לחברה ולממשל
סוהילה מנסור – המכון האקדמי הערבי לחינוך

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*