כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > על אודותינו > כתבות ומאמרים > ארכיון כתבות > כתבות 2014 > אירוע השקת מאגר הזיכרונות של תושבי הארץ ופתיחת התערוכה "בריאות של פעם", 12/6/2014

אירוע השקת מאגר הזיכרונות של תושבי הארץ ופתיחת התערוכה "בריאות של פעם", 12/6/2014

ביום חמישי, ה-12 ביוני 2014, עצר הזמן מלכת בבית החולים "מאיר" שבכפר-סבא, לרגל ההשקה של מאגר הזיכרונות של תושבי הארץ. חברי הנהלה, סגל אקדמי ומנהלי וסטודנטים מהמכללה לצד צוות בית החולים והבאים בשעריו, חלקו כבוד ונזכרו בסיפורים היומיומיים של ההיסטוריה של "האנשים הרגילים".

האירוע נפתח בטקס חגיגי וברכות מפי פרופ' עמוס הופמן - סגן הנשיאה לעניינים אקדמיים, ד"ר דלית אטרקצ'י - ראש הועד הישראלי לאונסקו וגב' ישראלה רבינא - מנהלת קשרי חוץ ופרויקטים מיוחדים, המרכז הרפואי מאיר. 

לאחר הברכות הציגו ד"ר עפרה טנא, ד"ר קוסאי חאג' יחיא וד"ר בועז לב טוב את תפיסות היסוד והתכניות הרחבות, שעומדות בבסיס הבנייה של מאגר חדש וייחודי זה. ממשרד החינוך השתתפו באירוע ד"ר אורנה כץ-אתר מפמ"רית היסטוריה, ומר נסר אבו-סאפי - יועץ שר החינוך לחברה הערבית.      

בשלב השני של האירוע הציגו הסטודנטים, שפעלו השנה במסגרת קבוצת "המעורבות החברתית" של פרויקט "מנהרת הזמן", את פרי מחקרם האישי והקבוצתי, שהתמקד בבריאות והיגיינה בשנות ה-50 וה-60. כסיכום לעבודתם הפיקה הקבוצה בשיתוף פעולה צמוד ופורה עם "המרכז לתכנון לימודים" את התערוכה "בריאות של פעם". הסטודנטים הציגו את ממצאיהם ומסקנותיהם בעברית וערבית, התחפשו והצטלמו כתושבי הארץ בדורות הקודמים, יחד עם הקהל שהגיע לאירוע ועוברי אורח רבים, ששמחו על ההפוגה הצבעונית בשגרת בית החולים. רבים ממבקרי התערוכה הביעו נכונות להתגייס ולתרום זיכרונות ותמונות היסטוריות למפעל האיסוף הרחב, שמיועד להפוך את מאגר הזיכרונות שלנו למקור מרכזי למחקר ולמידה על חיי היומיום, שהתקיימו בארץ בדורות האחרונים.

 תמונות מאירוע השקת המאגר ופתיחת התערוכה

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*