כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > על אודותינו > כתבות ומאמרים > ארכיון כתבות > כתבות 2015 > האלוף (במיל) אליעזר שקדי נתן "פוש" במסגרת תכנית מנהיגות בחינוך, במכללה האקדמית בית ברל

האלוף (במיל) אליעזר שקדי נתן "פוש" במסגרת תכנית מנהיגות בחינוך, במכללה האקדמית בית ברל

 

 

מנהלי מחלקות חינוך מהמגזר היהודי והערבי ברחבי הארץ, אנשי סגל פדגוגיים בכירים, מרצים ומסטרנטים לתואר שני במנהיגות וניהול בחינוך מהמגזר היהודי והערבי התכנסו ב- 15/1/2015 במכללה האקדמית בית ברל.

הכינוס נערך במסגרת תכניות הלימודים בתחום "מנהיגות בחינוך" ובמהלכו האזינו הנוכחים להרצאתו של מר אליעזר שקדי, מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל אל על בעבר, וכיום חבר ומתנדב בעמותת "פוש". שקדי הרצה בפני אנשי החינוך בנושא: "עוצמה פנימית, מצוינות, יחס לאחר ומוטיבציה" ושיתף אותם בכלים משמעותיים שליקט במהלך השנים למיצוי הצלחה האישית לצד מחויבות לאחר. שקדי שילב בהרצאתו סיפורי מנהיגות לצד סיפורים אישיים. הוא סיפר כי מנהל בית ספר בארה"ב הסביר לו ולאשתו כי בנם לא ילמד לקרוא או לכתוב. אמירה זו לא הייתה מקובלת על שקדי, אשר התעקש ולימד את בנו לקרוא בעברית דרך הספורט שכה אהב. דבר זה חיזק את שקדי להאמין שאם מישהו אומר לכם שאתם לא מסוגלים - תסתערו ואם מישהו אומר לכם שאתם לא יכולים - תאמינו שאתם יכולים. שקדי סיפר כי לו היה מקבל את דברי מנהל בית הספר, בנו לא היה הופך לטייס בחיל האוויר.

הקהל הרב שנכח הקשיב להרצאה בעיניים בורקות ובסקרנות אשר הובילה לשאלות מעניינות.
עם תום ההרצאה נשאל מר שקדי על ידי אחד הנוכחים "האם יש רגעים שבהם הרהרת שאולי אתה לא עושה את הדבר הנכון?" שקדי השיב כי לאנשי חינוך יש השפעה עצומה על אנשים. אנשי חינוך הם לא רק מורים, אלא גם כל אדם שהוא מפקד ומנהיג. מי שמתבסס על הנעה באמצעות היררכיה, אינו עושה את עבודתו כראוי. אין זה אומר שאתה לא משתמש בהיררכיה אך לעולם אינך בונה עליה, שכן מנהיגות מתקיימת כאשר אנשים פועלים מתוך הכרה בחשיבות הדברים. שקדי סיפר כי מגוון התפקידים בקריירה הצבאית והאזרחית היו מעניינים ומאתגרים וכיום התפקיד שהכי גורם לו לסיפוק הוא לפגוש בני נוער ולהרצות בפניהם במסגרת עמותת "פוש".

את ההרצאה ארגנה עמותת "פוש", בשיתוף עם מרכז קשת לפיתוח מקצועי במכללה האקדמית בית ברל, אשר בראשו עומדת ד"ר אורית בר.

במסגרת עמותת "פוש" מתנדבים השנה למעלה מ- 1,400 אזרחים בפריסה ארצית, מכרמיאל בצפון ועד באר שבע בדרום, למתן שיעורי עזר ללא תשלום לתלמידים, הזקוקים לסיוע לימודי במקצועות שונים. שיתוף הפעולה הפורה והרחב בין העמותה לבין מחלקות חינוך בארץ מתבטא במתן סיוע לימודי לכ- 3,000 תלמידים מכתות א' עד י"ב בבתי ספר ומוסדות חינוך רבים ברחבי הארץ.

פעילות זו מתקיימת לצד פרויקטים נוספים של עמותת "פוש" כדוגמת הרצאות בתחום החינוך אותן מעניקים דמויות בולטות בחברה.

להתנדבות ל"פוש" ברחבי הארץ יש לפנות אל משרדי עמותת "פוש" טלפון 03-5354965 או לאתר העמותה www.pushedu.org

 

 

 

 

 

 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*