כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

לומדים קיימות בצורה חווייתית

שת"פ יוצא דופן של המכללה האקדמית בית ברל ובית חינוך צופית.


360 תלמידים בכיתות א-ד בבית חינוך "צופית" יחד עם סטודנטים מהחוג למדעי הסביבה והחקלאות וסטודנטים מהחינוך היסודי, קיימו יום חינוך סביבתי ברחבי קמפוס המכללה. הרעיון מאחורי היוזמה של הוראה חווייתית מחוץ לכותלי הכיתה, היה לחזק את המודעות לנושאי סביבה וקיימות בקרב תלמידי בית הספר ובמקביל לאפשר לסטודנטים להתנסות בהוראה מאתגרת ויצירתית. זאת על מנת לשכלל את שיטות ההוראה ולהתאימן אותן למאה ה-21.

לצורך כך בנו הסטודנטים תחנות שונות שכל אחת מהן עסקה בהיבטים שונים של מגוון ביולוגי. התלמידים עברו בין התחנות וכך התוודעו לפירות וזרעים מסוגים שונים ויצרו מהן מובייל, ערכו היכרות בגן הבוטני של המכללה עם צמחי תבלין שונים, למדו לזהות אותם על פי הריח והכינו מהם תה צמחים, הם צפו בסרט שעוסק במגוון ביולוגי ודנו באפשרות לשמור על המגוון הביולוגי בחצר בית הספר. בנוסף הם ערכו היכרות עם בתי גידול שונים ובעלי חיים ויצרו סביבת חיים מחומרי טבע כשבעלי החיים משולבים בה.  הם הכינו סלט ירקות צבעוני ממגוון ירקות והבינו מה משמעות הצבע בירקות וחשיבותם לגוף האדם. במהלך יום החינוך הסביבתי התלמידים חוו למידה מאתגרת והמורים והסטודנטים זכו לקחת חלק במודל של הוראה מחוץ לבית הספר.

ד"ר חיית שחם ראש המסלול היסודי, וד"ר דפנה גולדמן מהחוג למדעי הסביבה והחקלאות בפקולטה לחינוך, מציינות כי "מעבר לתכני הלימוד, קיימת חשיבות יוצאת דופן לשדרוג שיטות ההוראה. התלמידים זקוקים לחדשנות בהוראה, ללמידה ולהוראה מחוץ לקופסה. ולכן יום חינוך סביבתי מעין זה שבו הסטודנטים מעבירים לתלמידים תכנים שמחלחלים היטב ומעלים את המודעות שלהם לנושא, חשוב מאין כמוהו. המכללה האקדמית בית ברל תמשיך בשיתוף הפעולה עם בית חינוך צופית ומתכננת להרחיבו בעתיד לבתי ספר נוספים".

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*