כניסה

"ראש גדול" בהוראה - תכנית מצוינים להוראה במכללה האקדמית בית ברל מאתרת וקולטת סטודנטים בעלי יכולות גבוהות וכישורי מנהיגות


לירדן אליעז בת 27 היו את כל הנתונים להתקבל לכל מוסד אקדמי מוביל בישראל. עם ציוני פסיכומטרי ובגרות גבוהים במיוחד, היא רק הייתה צריכה לבחור מה ללמוד והיכן. ירדן בחרה ללמוד משפטים, אך מהר מאוד הבינה שזה לא הכיוון שמתאים לה והייעוד שלה הוא חינוך. היא קיבלה המלצה על תכנית מצוינים להוראה, במכללה האקדמית בית ברל והחליטה לבסוף להירשם ללימודי חינוך מיוחד.

כשהחלה ירדן ללמוד במכללה, בן זוגה רגב, למד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב. רגב נחשף לתחום ההוראה באמצעות ירדן והחליט לעזוב את לימודי ההנדסה ולהצטרף אליה לתכנית מצוינים במסלול העל-יסודי. האתגר לחנך, להנחיל ערכים ולעצב את דור העתיד, בער בשניהם. 

התכנית להכשרת מצוינים להוראה במכללה, מיועדת לסטודנטים הרואים את עצמם חלק ממנהיגות חינוכית שיכולה להביא לשינוי אמיתי במערכת החינוך בישראל. התכנית מאפשרת לבעלי נתונים גבוהים ליהנות מחוויית לימודים ייחודית המכשירה אותם לשמש כוח מוביל, יוזם ומחדש במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. תכנית הלימודים כוללת קורסים ייחודיים בפקולטה לחינוך ובפקולטה לאמנויות - המדרשה, וקורסים ייחודיים לתלמידי כל פקולטה בנפרד. מדובר בתכנית לימודים מואצת - 3 שנות לימוד במקום 4 שנים, המעניקה פטור מלא משכר לימוד למשך 3 שנים, תמורת התחייבות לעסוק בהוראה במשך 3 שנים מתום הלימודים, ומלגות מיוחדות.

"העובדה שהלמידה נעשית במסגרת אינטימית מלווה ביחס אישי, תורמת הרבה מאוד לתהליך הלמידה. זאת זכות גדולה ללמוד בתכנית כזאת, ואין לנו ספק שהמסגרת שבה למדנו עיצבה את האופן שבו אנו נחנך בעתיד", מספרים ירדן ורגב אליעז. ירדן תתחיל בתחילת שנת הלימודים הנוכחית ללמד בגן תקשורתי ברעננה, ורגב יחל ללמד מתמטיקה בתיכון גלילי בכפר סבא. "זאת התרגשות גדולה בעבורנו. כיום אנחנו מבינים שעשינו את הבחירה הנכונה. התכנית העניקה לנו את כל הכלים והידע לצאת למערכת החינוך ולנסות להוביל, ליזום ולחדש לטובת דור העתיד", מסכמים ירדן ורגב את הלימודים במסגרת תכנית מצוינים במכללה האקדמית בית ברל.  

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*