כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > על אודותינו > כתבות ומאמרים > ארכיון כתבות > כתבות 2016 > מוזיאונים שומרים על רלוונטיות בעולם משתנה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

מוזיאונים שומרים על רלוונטיות בעולם משתנה

לימודי תעודה בחינוך מוזיאלי כהרחבת התואר השני (M.Ed.) בחינוך לאמנות.


כיצד מוזיאונים יכולים להתמודד בימינו עם עולם שבו לאינטרנט, לטלפונים החכמים ולמבול המידע יש מקום מרכזי כל-כך בחוויה היומיומית שלנו? כיצד נכון לשלב בין המטרות הישנות של איסוף ושימור חפצים בעלי חשיבות תרבותית, אמנותית, היסטורית ומדעית במוזיאונים, לבין המטרות החינוכיות החדשות במציאות הדינמית שבה אנו חיים?

התכנית לחינוך מוזיאלי של הפקולטה לאמנויות – המדרשה, נבנתה בשיתוף עם אגף החינוך של מוזיאון ישראל בירושלים בראשותן של ד"ר חווה ברונפלד שטיין וד"ר טלי גביש, על מנת לספק מענה לשאלות הללו. מטרתה להכשיר אנשי מקצוע בתחום החינוך המוזיאלי שיכירו גישות עכשוויות ופרקטיקות של אוצרות וחינוך מוזיאלי, יתבוננו במוזיאונים כמוסדות תרבות וכאתרי חינוך, יכירו גישות, שיטות ומודלים של הדרכה ותיווך בתחום החינוך המוזיאלי, ויוכלו להוביל תהליכים בתחומי אוצרות, עיצוב, שימור, חינוך ועוד.

הצורך בלימודי תעודה בחינוך מוזיאלי בישראל, בולט לאור הגידול בשני העשורים האחרונים במספר המוזיאונים החדשים שנוספו לוותיקים יותר, הפועלים שנים רבות בערים המרכזיות. מוזיאונים אלה מציעים הדרכות לקהל הרחב ולתלמידים ולעתים גם מוקמות בהם מחלקות חינוך. לימודי התעודה המוצעים כהרחבה של התכנית ללימודי התואר השני בחינוך לאמנות מאפשרים למורים לאמנות לרכוש הכשרה ייעודית נוספת להוראת האמנות בבתי הספר ולהשתלב באחת ממחלקות החינוך במוזיאונים. בנוסף, מאחר שפרקטיקות של אוצרות וחינוך מוזיאלי משמשות כיום כחלק מהחינוך לאמנות בבתי הספר בכלל ובפעילות בגלריות הבית-ספריות המוקמות בהם בפרט, לימודי התעודה יוסיפו נדבך חשוב ועדכני לעבודתם של מורים לאמנות במערכת החינוך.

הצטרפו ללימודי חינוך מוזיאלי, ולצד פיתוח אישי ומקצועי תוכלי לקחת חלק בעיצוב מגמות עכשוויות בחינוך לאמנות, אקטיביזם חברתי-אמנותי, תיאוריות פרשניות, אמנות ישראלית, ועוד. ​

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*