כניסה

היום הראשון ללימודים

גילוי נאות: אני לא אחד שמתרגש מדברים לפני שהם ממש קורים, אבל הפעם התחושה שונה. מין עקצוץ שכזה בקצות האצבעות לקראת היום הראשון ללימודים. כנראה שזה קשור לעובדה שלא דמיינתי ששלוש המילים המחייבות הללו – "היום הראשון ללימודים" – יהיו מנת חלקי פעם נוספת בגלגול הנוכחי.

נעים מאוד. אני אור בוקר, נשוי ואב לשלושה מהיישוב צור יצחק. ביום ראשון הקרוב, ה-18 באוקטובר 2020, אקבל גושפנקא סופית לשינוי המטלטל הצפוי בחיים שלי, כשאתחיל מסע מרתק במסלול החינוך לגיל הרך בדרך להפוך, ובכן, לגנן. לא מובן מאליו עבור גבר, אבל בהחלט (לפחות על פי התגובות המפרגנות מהמשפחה והחברים) - מקצוע שיושב עלי בול בתור אבא.

כאן המקום לומר בקול רם ובגאווה: אני מכור לילדים שלי – שי בת השבע, אריאל בת הארבע וחצי ואביב בן שנה וחודשיים. מרגע שנולדו אני קשור אליהם בחבל הטבור, ואף הייתה לי זכות גדולה להיות עם כל אחת ואחד בנפרד בבית ולקחת חלק סופר פעיל בגידולם במשך למעלה משנה. רגעי אושר צרופים בימים ארוכים של פעילויות מרגשות ובעיקר של ביחד.

אני כתב ספורט במקצוע, זאת אומרת הייתי. במשך כ-14 שנה התפרנסתי בעיקר מסיקור משחקי כדורגל, כדורסל, כדוריד ועוד ענפים רבים ומגוונים– אהבתי הגדולה אחרי המשפחה והילדים, וכמובן גם מנוף כלכלי שאפשר אבהות מאסיבית ביום לצד פרנסה בשעות הערב והלילה. אלא שהקורונה טרפה את הקלפים ושלחה אותי לחשב מסלול מחדש.

אלא שאני, סולד משינויים קיצוניים מטבעי, הגעתי בעקבות התהליך דווקא ל"מסלול ישן" – האהבה הבלתי אמצעית לילדים. כאן נולדה ההבנה שהיציבות נמצאת במה שאני עושה כל הזמן ומשתדל לעשות הכי טוב. שנים שאני מקבל תגובות חיוביות מהורים על היחס והחיבור המיוחד שלי לילדים, ועבורי הגיע כעת הזמן להעמיד את הדברים למבחן אמתי מחוץ למרחב המשפחתי-חברתי.

יחד עם זאת, הכתיבה טבועה עמוק בדמי ואין סיכוי שאוותר עליה לחלוטין. לאחרונה עלה לאוויר אתר חדש שלי - "אבא-בלוג" וכשמו כן הוא – שיתוף חוויתי-צבעוני של אבא שלוקח את האבהות בסבבה ולמרות שלעיתים יוצא מהכלים (לא מכחיש), יודע גם לצחוק על עצמו ולחייך אל עבר האתגר הבא – מארגונים ומקלחות בשוטף, תרתי משמע, עבור בשגעת החוגים ועד גיבושון משפחתי בחרמון. מוזמנים באהבה לקרוא ולשתף :)

מבטיח להמשיך לשתף כאן מהאתגרים הלימודיים המורכבים שאוטוטו יהיו חלק בלתי נפרד ממני - כעיתונאי שעושה הסבה לגנן, כאב שדרוך לקראת המפגש הראשון בגן וכן, גם כגבר שבחר במקצוע שרובו ככולו מורכב מנשים ומקבל כבר כעת בחיוך את המכתבים ואיחולי ההצלחה מראשי החוג והמכללה בלשון נקבה. בהתאם לזאת, מאחל לכולכן שנת לימודים מוצלחת, פורייה והכי חשוב בריאה – ובתקווה שתעבור מזום מעיק למפגשים פרונטליים, החשובים בעיני על אחת כמה וכמה במקצוע הספציפי הזה.

שלכם ושלכן,
אור בוקר


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*