כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > על אודותינו > כתבות ומאמרים > איגרת מידע | המכללה האקדמית בית ברל > גיליון 56, ינואר-פברואר 2020 > שבוע התנסות מעשית: השתלבות של סטודנטיות לחינוך בפיתוח המקצועי של סגל ההוראה

שבוע התנסות מעשית: השתלבות של סטודנטיות לחינוך בפיתוח המקצועי של סגל ההוראה

שבוע התנסות מעשית מרוכזת במסגרת תכנית "אקדמיה-כיתה" בבית ספר ברנר בכפר סבא, הוא שבוע מיוחד עבור הסטודנטיות המכשירות עצמן להוראה.
השנה תיכננו המדריכה ד"ר רימונה כהן יחד עם המורה המתאמת מבית הספר טלי יצחק, פעילויות שבהן השתלבו הסטודנטיות בפיתוח המקצועי של סגל ההוראה בבית הספר. הסטודנטיות המתמחות במתמטיקה הצטרפו למפגש הנחייה של מדריכה למתמטיקה ממשרד החינוך. הן צפו בשיעור שלימדה מורה מכשירה והיו חלק מהדיון המקצועי שהתקיים בעקבות הצפייה בשיעור הזה. כמו כן הסטודנטיות השתתפו במפגש "שיח פדגוגי" שכלל את כל סגל ההוראה בבית הספר, והתבסס על תכנית "השקפה". השיח במפגש זה התבסס על תיעוד גדוש שערכו הסטודנטיות לאירועים ביום הורים. דילמות ואתגרים שנבעו מן התיעוד שערכו הסטודנטיות העלו שאלות למחשבה לגבי הפרקטיקות הנהוגות במפגש המשולש בין הורה-מורה וילד. בדיון הביקורתי עלתה התייחסות לתרבות ההערכה הנהוגה בבית הספר, והצורך לחשוב עליה מחדש.   

השתתפות הסטודנטיות בהזדמנויות אלה של הפיתוח המקצועי של סגל בית הספר מסמנת לנו את הפוטנציאל הטמון בגישת הרצף בין ההכשרה, שלב הכניסה להוראה והפיתוח המקצועי המתמשך של סגלי ההוראה. 


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*