כניסה

יום עיון של התכנית לתואר שני בחינוך לאמנות: רקמות משוחחות

התכנית לתואר שני בחינוך לאמנות והמרכז לקידום חיים משותפים קיימו ביום שני 16.12.19 יום עיון משותף - "רקמות משוחחות"  حديث الأنسجة
יום העיון התקיים לרגל חנוכת הטיילת הבדואית הראשונה בישראל - "טיילת הרקמה" בישוב הבדואי קסר א-סר שליד דימונה. הטיילת מלווה את ערוץ ואדי א-סר ומאפייניה העיצוביים הם 7 עמודי ענק שעוצבו בהשראה של רקמות בדואיות מסורתיות.

יום העיון עסק בנושאים של מורשות תרבותיות וחינוך לאמנות. ההרצאות דנו בתרבות חומרית וחשיבותה להבנת מורשות תרבותיות בחברה בישראל שהיא חברה מרובת תרבויות, בשימור מלאכות מסורתיות וב"תיירות תרבותית" (Cultural tourism) ו"תיירות מורשת" (Heritage tourism), וכן ב"תיירות מבוססת קהילה" (Community-Based Tourism) וחינוך לאמנות עם קהילות ובקהילות. 

שניים מהדוברים ביום העיון האמנית הבדואית זינב  אבו ג'רביע, והאדריכל צביקה פסטרנק שתכנן ועיצב את טיילת הרקמה הם מוסמכי התכנית לתואר שני בחינוך לאמנות. האמנית ואשת החינוך, זינב אבו ג'רביע, סיפרה על דרכה מהאוהל הבדואי ועבודת חקלאות לאקדמיה, על השילוב הייחודי של מורשת הרקמה הבדואית בעבודותיה. האמנית דברה על החשיבות של חינוך לאמנות לימודי אמנות במגזר הבדואי ופנתה בקריאה נרגשת לאנשי החינוך שהיו במקום לפעול לקידומם. האדריכל צביקה פסטרנק דיבר על הקהילה כמוזיאון פתוח ועל כביש הקהילות החוצה את ישראל לרוחבה, ויונית קריסטל דנה בשימור מלאכות מסורתיות.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*