כניסה

אירועי חג הסיגד במכללה האקדמית בית ברל

ב 4 בדצמבר 2019, ציינו במכללה את חג הסיגד בפעם השלישית ברציפות. חגיגה עשירה בתוכן, צבע וצליל. האירוע כלל שתי הפסקות פעילות והרצאה שהתקיימה בשיעור בינהן. 

ציון חג הסיגד החל כפרויקט הגמר של הסטודנטית אסתר דנקו מהמסלול לחינוך הבלתי פורמלי, וחזונו היה הנכחת מורשת יהודי אתיופיה במכללה. מאז הפך למסורת ומשנה לשנה גדל האירוע מבחינת תכניו ומספר המשתתפים בו. 
שתי ההפסקות החויותיות כללו תערוכה ומידע אודות החג, דוכנים לקליעת צמות, הצגה ומכירה של שמלות וצעיפים, עבודות חימר ונייר וספרים בנושאים רלבנטים.

גולת הכותרת היו עמדות של אוכל אתיופי, שחולק בשמחה ללא תשלום. בין היתר טעם הקהל מה"דבו"- הלחם האתיופי, ומ"דבו קולו"- מאפי הבצק המיובשים שהיוו את מזונם העיקרי של יהודי אתיופיה במהלך מסעם הארוך והקשה לישראל.
בדוכן "הבונה", הקפה האתיופי, אותו הכינו ותפעלו הסטודנטים/יות, נמזג הקפה לכל המבקש/ת וכלל הסבר על טקס הקפה המסורתי.
מוסיקה טובה והרקדה בהובלת וונדם אבג'ה שימחו את כולנו. המשתתפים למדו בהצלחה מרובה את תנועות הריקוד ובעיקר את תנועות הכתפיים.  

אירוע התוכן המרכזי נערך באודיטוריום הספרייה. בהרצאתה "מהדרה להכרה" סיפרה הגברת אסתר ישעיהו על ההיסטוריה של יהדות אתיופיה, על המשמעות של חג הסיגד ועל מאבקו של אביה הקייס איילין מנשה אדגואיצ'ו ז"ל להכרה בחג בישראל. סטודנטים ואנשי סגל מנהלי ואקדמי רבים גדשו את האולם והפגינו ענין וסקרנות.  

האירוע התקיים בחסות המרכז לקידום חיים משותפים ובהובלת עדי שוח, המרכזת את ארועי חג הסיגד החל משנתו הראשונה במכללה. לפעילות היו שותפים אגודת הסטודנטים, צוות מנהרת הזמן, היחידה לסטודנטים יוצאי אתיופיה וחרדים ועמותת פידל. 

הסטודנטים שהיוו את הצוות המארגן - אסתר דנקו, וונדם אבג'ה, אביחי מקונן, שלומית סמני ובת אל ברוך, ציינו כי ההשתתפות וההתעניינות של הסגל והסטודנטים חיממו את הלב ושקפו את החיים המשותפים במכללה.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*