כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

מבע מאיר – תערוכה של פורשים כנף להוראה

מיה מיצ'ל

הכניסה להוראה היא בעלת חשיבות עליונה במסלול הקריירה של המתמחים והמורים המתחילים ומחייבת מעטפת תמיכה וליווי. בתערוכה מוצגים מבעים אמנותיים המספקים תובנות חדשות הקשורות בשלב הכניסה למקצוע ובהתפתחות בחייהם המקצועיים של המורים והגננות. העבודות משקפות מצד אחד את הברק בעיניים של המורה המתחיל, את התשוקה ללמידה ואת המוטיבציה העצומה, ומהצד השני את הקשיים העצומים היומיומיים, התסכולים והביקורת העצמית.  אלה מחזקים את התפיסה שהליווי בתחילת הדרך בהוראה הכרחי ומשמעותי להישרדותם של המורים והגננות במערכת החינוך.

בין הכרזות המוצגות בתערוכה:

דף חדש – כרזה שיצר ינון אביאור במסגרת סדנת הסטאז' בהנחיית אסנת אגם (המדרשה) זכתה באחד מפרסי ההצטיינות בתחרות כרזות המתמחים של תשע"ה, תחרות של האגף להתמחות וכניסה להוראה. בשפה רישומית, מינימליסטית ונקייה יוצר יינון ייצוג מושגי חדש לביטוי "דף חדש".

שער עיתון "לאשה" – הכרזה של דניאלה קרו-רויטמן זכתה בפרס הצטיינות במסגרת תחרות כרזות מתמחים בהוראה של האגף להתמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך. הכרזה שנוצרה במסגרת סדנת הסטאז' תשע"ה בהנחיית אשר עמיר, מציבה דימוי חזותי של מתמחה מוטרדת ומוצפת בדרישות וברעיונות, במקום בדמות זוהרת המוגשת באריזה המתאימה לצריכה לקהל יעד נשי. האישה שמציגה דניאלה היא מתמחה אותנטית, שבסוף השנה תהיה מותשת אך מאושרת.

שנת ההתמחות, שנת המבוך – כרזה שיצרה אפרת בריל במסגרת סדנת סטאז' בהנחיית אסנת אגם (המדרשה). השנה הראשונה מוצגת כמבוך עם מספר כניסות ויציאות. זוהי שנה טעונה בחששות ובחוסר ודאות, אך גם בימי שיא ולמידה משמעותית, כולם חלק מאותו מבוך שבו המתמחה מחפשת את דרכה.

שנת ההתמחות בין סחרור ליציבות – כרזה שיצרה דפנה לוי במסגרת סדנת סטאז' בהנחיית אסנת אגם (המדרשה). שנת ההתמחות מתאפיינת כאן בתחושה של סחרור וחוסר שליטה מול האתגרים החדשים. המתמחה אולי מעודדת את עצמה או משביעה את עצמה: "לאחוז חזק ולהצליח". הנחישות שלה צבעונית ומבריקה על הרקע השחור.

נותנת לעצמי את הזמן להבשיל – מיה מיצ'ל מציגה את שנת ההתמחות כתפוז בשל, מבריק ועגול. היא לא מונה את הקשיים או את החששות, אלא מבקשת את הזמן להבשיל, ללמוד, להסתגל. כרזה זו מעניקה משקל לתהליך ולזמן שנחוץ למתמחה. הכרזה נוצרה במסגרת סדנת סטאז' בהנחיית ד"ר רימונה כהן.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*