כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

תערוכה חדשה: הפסקת אוכל

האוכל הוא שעומד במרכז התערוכה "הפסקת אוכל" שנפתחה בימים אלה במרכז לתכנון לימודים במכללה. התערוכה מתייחסת לאוכל כנקודת מוצא ללימוד דיסציפלינות שונות, מעלה שאלות מוסריות ופילוסופיות, ומדגימה כיצד אפשר לעצב סביבת למידה חזותית וחווייתית, המשלבת טכנולוגיה מתקדמת.

שולחן אוכל ועליו מונחות שמונה צלחות פורצלן, מתוך הצלחות בוקע סרטון לפרסומות אוכל משנות השמונים, סרטונים על טכנולוגית מזון מתקדמת ומיצגים נוספים יקדמו את פניכם בתערוכה החדשה "הפסקת אוכל". התערוכה מתייחסת לאוכל כנקודת מוצא ללימוד דיסציפלינות שונות (גיאוגרפיה, היסטוריה, שפה, מתמטיקה, ביולוגיה, סוציולוגיה, כימיה, טכנולוגיה ותקשורת), והיא מעלה שאלות מוסריות ופילוסופיות על הנדסה גנטית בהקשר של הרעב בעולם השלישי, כמו גם שאלות על סכנות בריאותיות והשמנת יתר בעולם העשיר והשבע.

התערוכה מהווה דוגמה לדרך שבה ניתן לעצב סביבת למידה חזותית וחווייתית, המשלבת טכנולוגיה מתקדמת כגון שימוש נרחב בקוד QR ובמציאות רבודה AR . לצד התערוכה מוצגת סדרת תצלומים מקוריים של רלי אברהמי מתוך הפרויקט והספר Jam Session - Recipes for Friendship, Jams and Remembrance, פרי ידיהן של נשות פורום המשפחות השכולות, ישראליות ופלסטיניות. גיל חובב וחוסאם עבאס חברו אל הנשים ליצירת הספר הזה, שמלא ברובו במתכונים לריבות, כבושים וחמוצים מהמטבחים המשפחתיים של כל אחת מן הנשים. צלמת העיתונות רלי אברהמי תיעדה את הנשים ותמונותיהן מופיעות לצד ביוגרפיה קצרה על חייהן ועל המטבח שלהן. באי התערוכה מוזמנים להשאיר מתכון אהוב על קיר המשתף מתכונים בעברים ובערבית.

להזמנת סיורים בתערוכה כולל מפגש עם צוות הסדנה שישמח לספר על השלבים בפיתוח התערוכה ולשתף באתגרים שבפיתוח חלל נתון ללמידה חווייתית וייחודית, נא לפנות לליאת ויצמן, טל. 09-7476276.

ראש המרכז לתכנון לימודים: אירית טופז
צוות פיתוח התערוכה סדנת עיצוב: הגר קאופמן, חנה זכאי כרמל, שרה הורוביץ
מרחב אינטראקטיבי: ציפי ספרן
ספרייה פדגוגית: עמית יהי שלום

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*