כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

המכללה כדוגמה בינלאומית למעורבות חברתית

רכזת קמפוס המעורבות החברתית באוניברסיטת קונסטנץ, גרמניה, סיבילה מוהלייסן (Sibylle Muhleisen), התארחה במכללה באמצע חודש מאי. מטרת הביקור הייתה למצוא דרכים שבעזרתן תרתום את אוניברסיטת האם שלה לפתרון בעיית ההגירה מהמזרח התיכון לגרמניה. סבילב בחרה שני מוסדות אקדמיים בארץ במקורות ללימוד והשראה: המכללה האקדמית בית ברל ואוניברסיטת תל-אביב.

כידוע, האוכלוסייה הגרמנית מנסה למצוא פתרונות לגלי ההגירה הנרחבים אליה. מערכת ההשכלה הגבוהה בכלל ואוניברסיטת קונסטנץ בפרט מנסות למצוא את הפתרון החברתי למצב המורכב, וסיבילה החליטה לנסות לאתר את הפתרונות מעבר לים. ביקורה במכללה התמקד בצפייה בקורסים משלבי עשייה ובקורסים הפותחים את דלתותיהם לקהילה.

גב' ענת בנסון, ראש המשרד לקשרים בינלאומיים אקדמיים, אירחה את סבילה ואת מקבילה במכללה במכללה, ד"ר עוזי ששון. מתוך מוצגי הספרייה, הגלריות השונות, והתצפית למזרח ולמערב, ענת שרטטה את המגמות התמטיות של המצב הגאופוליטי של תושבי ישראל.

גולת הכותרת של הביקור הייתה צפייה בשיעור "מללמוד על ללמוד עם ביזמות חברתית", המועבר על ידי גב' יעל רויטמן, גב' אריאלה הלווינג דניאל וד"ר עוזי ששון. לקורס שלוש מטרות מרכזיות: (1) קירוב אוכלוסיות שוליים אל החוויה האקדמית (במקרה דנן – מטופלים של בית איזי שפירא). (2) קידום עשייה חברתית באמצעות קורס אקדמי. העשייה החברתית מתבצעת באמצעות פיתוח תכנית יזמית-עסקית-חברתית להקלה על בעיות מחיי היומיום של המשתתפים. (3) פעילות משותפת של סטודנטים ממסלול המצוינים עם בעלי מוגבלויות באופן בלתי אמצעי באופן שיאפשר להם להכיר שונות חברתית כחלק מהכשרתם כמורים.

סיבילה צפתה בשיעור בנושא "בניית פרק התכנית האסטרטגית" של התכנית העסקית-חברתית. יעל רויטמן תרגמה לאורחת את השיעור לאנגלית וליוותה אותה בין קבוצות העבודה. האורחת הביעה התלהבות משילוב הקהילה באקדמיה ומהניסיון ליצור פתרונות יזמיים לבעיות חברתיות במהלך הקורס.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*