כניסה

זיכרונות יהודי אתיופיה - חלק מההיסטוריה של כולנו

מזה מספר שנים עובד צוות 'מנהרת הזמן' עם בני הקהילה האתיופית: תלמידים במערכת החינוך, סטודנטים ומבוגרים. השנה הוקדש מאמץ נוסף להעמקת תיעוד זיכרונותיהם של בני הקהילה.

עם התלמידים נערכה הפעילות בשלוש מסגרות: 
במועצת הנוער בנתניה, תיעדו הנערות והנערים את קורות משפחתם במסגרת סדנת מנהיגות. באולפנית מבשרת ברוך בחדרה, שימשה עבודת התחקיר שהכינו התלמידות על קורות משפחתן כהערכה חלופית לבגרות בהיסטוריה, וכך גם בתיכון ברנקו וייס בחדרה, בית ספר להזדמנות שניה.
בהנחיית עדי שוח, רכזת אוסף יהודי אתיופיה באתר TARASA, העמיקו התלמידים את הידע וההיכרות עם בני משפחתם והקהילה, והעשירו את הנרטיב ההיסטורי של כולנו. האוסף באתר TARASA מכיל כבר היום עשרות רבות של זיכרונות אותנטיים מתועדים, והוא צפוי לגדול באופן משמעותי בחודשים הקרובים.

ביום ירושלים נערך במכללה גם השנה טקס הזיכרון לזכר בני הקהילה שנספו בסודן במהלך מסעם מאתיופיה לישראל. הטקס והפעילות סביבו אורגנו על ידי סטודנטים בני העדה בתמיכת היחידה לסטודנטים יוצאי אתיופיה וצוות מנהרת הזמן. הנוכחים באודיטוריום הספרייה זכו לשמוע שתי עדויות מרגשות של סטודנטיות הלומדות במכללה, שעברו בילדותן את המסע הקשה מאתיופיה לארץ. 

בחורף הקרוב צפוי להיערך הכנס הרביעי של 'מנהיגות פורצת דרך' מטעם 'פורום ירוסלם', שיעסוק בסיפוריהם של עשר דמויות מופת מקרב המנהיגות הרוחנית של הקהילה האתיופית.
לאור שיתוף הפעולה ההדוק בין צוות מנהרת הזמן לפורום ירוסלם, התחיל צוות מנהרת הזמן בתהליך הכשרה וליווי של סטודנטים מהמכללה, על מנת שיתמקצעו בעריכת ראיונות עומק לקרוביהם ומכריהם של ה'קיסים' - מנהיגיה הרוחניים של הקהילה.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*