כניסה

ארסמוס פלוס - השתלמות ייחודית של סגל המכללה באולומוץ, צ'כיה

בתחילת חודש יוני יצאו תמי מתתיהו, רכזת השתלמויות ביחידת "קשת" וקרן אורן צוקרמן, ראש מנהל הסגל בפקולטה לחינוך – לייצג את המכללה האקדמית בית ברל בהשתלמות 4th Erasmus+ International Staff Week, שהתקיימה באוניברסיטת Palacky באולומוץ, צ'כיה. מטרת ההשתלמות היא לפתח קשרים בין האוניברסיטאות והמכללות ברחבי העולם שבהן פועלת תכנית ארסמוס פלוס. תכנית זו עוסקת בחילופי סטודנטים ומרצים בין המוסדות השונים, ובכך מאפשרת למשתתפים בה להרחיב אופקים, להכיר תרבויות אחרות ולהיחשף לשיטות לימוד בארצות אחרות. 

איתנו בהשתלמות השתתפו נציגים ממוסדות חינוך ממדינות רבות מכל העולם – קנדה, איטליה, אנגליה, רוסיה, בהוטן, זמביה, טורקיה, מרוקו, ספרד, סרביה, בולגריה, קרואטיה ואיראן. לצד תכנים מעשיים הקשורים לעבודתנו, השיח בין חברי המשלחות היה מפרה, מרתק ולבבי מבחינה תרבותית ואנושית כאחד.

בתורנו, הצגנו מצגת וסרטון על המכללה, סיפרנו על המארג החברתי המגוון והמעניין שיש במכללה האקדמית בית ברל, הרחבנו על הפקולטות והתוכניות השונות הנלמדות במכללה ועל שיתופי הפעולה עם מוסדות חינוך במדינות אחרות. בנוסף, הכרנו אנשי סגל מהמחלקות השונות באוניברסיטת Palacky, שנמצאים בקשרי עבודה מול המכללה.

בין הסדנאות שהתקיימו, אירחו אותנו המארחים הצ'כיים למופת: זכינו בסיור מודרך בעיר ומחוצה לה, התחברנו במשחק משותף של "חפש את המטמון" בעיר העתיקה, התענגנו בארוחות במסעדות ובחדר האוכל של האוניברסיטה, החכמנו בביקור במוזיאון המדע ושמענו סיפורים רבים על ההיסטוריה של המקום. 

אנו מודות למכללה, ובמיוחד לענת בנסון וחניק יוספזון מהמשרד לקשרים בינלאומיים, על ההזדמנות החשובה לחוות השתלמות בינלאומית, המאפשרת לא רק להכיר אנשים חדשים מרחבי העולם, אלא גם להפוך אותם לחברים.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*