כניסה

נגישות למצוינות במכללה האקדמית בית ברל

נגישות בבית ברל היא לנו דרך חיים. הסגל המנהלי בקיץ זה ובשנתיים האחרונות השתתף בהדרכות חווייתיות ומלמדות להרחבת תודעת הנגישות ולקבלת כלים ליישום איכות השירות לכלל באי הקמפוס. הסדנאות התקיימו בהובלת רכזת הנגישות המוסדית בשיתוף עם מרכז התמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה ולסטודנטים עם מוגבלות ובשיתוף הסטודנט ניר ג'אן.

בסדנאות אלו, התנסו המשתתפים בפעילויות מגוונות הממחישות את ההתמודדות היומיומית של  סטודנטים ושל עובדים עם מוגבלות במכללה. הם נחשפו לדבר החוק, לכלים וכן למבט האישי המרגש של ניר הסטודנט, שסיפר על מסעו הפרטי להצלחה בלימודיו תוך כדי התמודדות עם מוגבלויות מורכבות. הבונוס - המשתתפים הופתעו לגלות גילויים חדשים ומעניינים על עצמם, ומעבר לכך הביעו רצון להמשיך ולפתח את יכולתם להנגיש שירות ומידע.  

אנו אומנם מחויבים בתוקף תקנות הנגישות להשכלה הגבוהה (2016) להדרכות סגל המוסד, אולם ניכר כי אצלנו הסגל רואה חשיבות בנגישות כערך וכדרך למצוינות. קיום החוק במכללה האקדמית בית ברל מושתת בראש ובראשונה על הנגשת הלב והדעת. החקיקה בישראל מגדירה "נגישות" כאפשרות הגעה למקום, תנועה והתמצאות בו, שימוש והנאה משירות, קבלת מידע הניתן או המופק במסגרת מקום או שירות או בקשר אליהם, שימוש במתקניהם והשתתפות בתכניות ובפעילויות המתקיימות בהם, והכול באופן שוויוני, מכובד, עצמאי ובטיחותי. 

למידע נוסף ולהדרכות ייעודיות יחידתיות או אישיות תענו ברצון רב על ידי רכזת הנגישות – שרונה אליאס מרכוס shem@beitberl.ac.il.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*