כניסה

"מסיבת פיג'מות" - הידברות ושיח על אופנה ולבוש במפגש מסכם

"למדנו, יצרנו חברויות. כשמכירים - נעים ופשוט יותר לדבר!" - מילים מרגשות אלו נשמעו בפעילות הסיכום של פעילות הקיץ שנערכה במכללה לכ-30 סטודנטיות/ים ערביות/ים ויהודיות/ים.

הפעילות היא פרי שיתוף פעולה חשוב בין תכנית מנהרת הזמן במרכז לקידום חיים משותפים ובין המרכז להנגשת ההשכלה הגבוהה לחברה הערבית. עיקרה - שורת מפגשי הידברות ולימוד משותף העוסקים בהכרות ותיעוד חיי היומיום של תושבי הארץ- במעגל האישי, המשפחתי, הקהילתי והארצי.

שיאה של התכנית באירוע שנערך באולם 'חרוב', אליו הוזמנו ובאו גם אנשי סגל וכשבעים משתתפים חיצוניים, רובם מבוגרים בוגרי התוכניות השונות של מנהרת הזמן בקהילה: בטירה, בעמק חפר, בטייבה, ברמת השרון ועוד.
לאחר הרצאתה של אורית נבון מ"כאן דיגיטל" וקטעי נגינה של שירה ערבית פופולרית עבר הקהל לשולחנות עגולים לשם שיחה ולדיון בנושא מחיי היומיום שנבחר לאירוע - לבוש ואופנה. 

האווירה הפתוחה והמכבדת יצרה מוטיבציה אמיתית להעלאת זיכרונות אישיים בצד סקרנות והאזנה קשובה לזיכרונות אחרים, על המשותף והשונה שבהם.

בצהריים המשיכו הסטודנטיות/ים לשיחה וסיור בגלרייה לאמנות באום אל פאחם. בשיחת הסיכום הביעו רבים שאיפה להמשך הפעילות המשותפת. תגובות נלהבות נשמעו גם בקרב הקהל שהשתתף במפגש הבוקר. אחת המשתתפות, מקבוצת התיעוד של המועצה האזורית עמק חפר סיכמה באופן קצר וקולע: "תודה מקרב לב, אפשרתם לכולנו אי של שפיות".


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*