כניסה

הסטודנטים בהתנסות המעשית שותפים לצוות הפדגוגי

סטודנטים סדירים וסטודנטים הלומדים בתכנית להכשרת אקדמאים, שותפים לכל המטלות והפעילויות של הצוות הפדגוגי בבית הספר, ובין היתר משתתפים בישיבות פדגוגיות. פעילויות אלה מכינות אותם לעבודה עצמאית בשטח, ונותנות להם כלים להתמודדות במצבים דומים.

ישיבה פדגוגית כיתתית מתנהלת בבית הספר עם כל הגורמים השותפים לכיתה: המנהלת, מחנכת, יועצת, מורת שילוב, סייעת וסטודנט. ההשתתפות בישיבה מאפשרת לסטודנטים ללמוד כיצד מתכוננים לישיבה פדגוגית, כיצד מנהלים אותה, וכיצד זה משליך על בניית תכניות עבודה לתלמידים. בעקבות השתתפות הסטודנטים בישיבות פדגוגיות, העלו הסטודנטים בהנחייתה של המדריכה ד"ר רימונה כהן, על הכתב את תובנותיהם ודנו בהן. 

נורית: "הבנתי טוב יותר את הילדים כשהמחנכת הסבירה על בעיות משפחתיות כאלה ואחרות שיש אצלם". 
נטלי: "זו הייתה חוויה מרתקת שבה למדתי המון על הכיתה ככיתה, על התלמידים ועל הצוות. הישיבה התנהלה ביעילות מדהימה, תוך התעכבות על הילדים המתקשים והעלאת הצעות ורעיונות לעזרה... נדהמתי לגלות איך המורים חווים כל ילד בצורה שונה, למשל המורה למתמטיקה סיפרה שילד מסוים מתקשה אצלה מאוד, ואילו המורה לאנגלית הרעיפה עליו מחמאות. מעבר לזה, שמחתי לגלות צוות מקצועי ואכפתי שכל כולו נמצא שם עבור הילדים".
חן: "בעבודתי אני רגילה לישיבות כאלה מהצד הטיפולי לא מהצד של הצוות החינוכי לכן היה מעניין לחוות מזווית זאת... הישיבה הייתה מקצועית ומלמדת...החשיבה המשותפת על פתרונות הייתה מעניינת, היה שיח משותף יחד עם המנהלת וגם חיבור למשפחות. זה משמעותי שלכל ילד יש את המקום והזמן לדבר עליו בצוות רחב". 

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*