כניסה

חגיגות חג הסיגד

גם השנה צוין במכללה חג הסיגד של בני העדה האתיופית. מידע על אודות הקהילה האתיופית בארץ ועל מנהגי החג הוצג ברחבה שמול הקפטריה, וסטודנטים מכלל בתי הספר במכללה, התקבצו לריקודים משותפים. כמו כן נחשפו החוגגים לסיפורי זיכרונות שתועדו במסגרת פעילויות קבוצות התיעוד של מנהרת הזמן, במכללה ומחוצה לה.


שולחן הכיבוד כלל דבו (לחם אתיופי) ודבו קולו (קוביות בצק שיובשו באפייה ושימשו מזון עיקר ליהודי אתיופיה במהלך מסעם הארוך לישראל).
נוסף על הכיבוד הוצגו מבחר תבלינים המשמשים בבישול המאכלים הייחודים לבני העדה, שלרובם סגולות מרפא ייחודיות.
באותו יום נכנסו לכיתות הלימוד במכללה סטודנטים יוצאי אתיופיה וסיפרו מחוויותיהם האישיות על חג הסיגד.

במסגרת לימודי קבוצת המגשרים במכללה, הוצגה בשנה שעברה תערוכה שמתעדת את זיכרונותיהם של יהודי אתיופיה. השנה, לרגל חג הסיגד הוצגה התערוכה בבית הספר כרמים באלקנה. זאת הודות לקשר שיצרה פטלה סבהט, שלמדה בקבוצת המגשרים, באמצעות בתה ציון ברינר, המלמדת בבית הספר.

צוות המורים וההנהלה סיפר בהתלהבות כי התערוכה האטרקטיבית ריתקה את התלמידים ובעקבותיה נוצר אצלם עניין ורצון אמיתי ללמוד על אודות קהילת יהודי אתיופיה, "ביתא ישראל".
נציגי משרד החינוך שביקרו בבית הספר בעקבות שיטות הלימוד החדשניות שפיתח, נחשפו גם הם לתערוכה והתרשמו מאד מהיכולת לתעד זיכרונות אישיים בפורמט אותנטי הפונה גם לבני הדור הצעיר.
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*