כניסה

"Sacred space"

נקודת המוצא שמביאה אותי למקום של יצירה ואמנות זה ההבנה שהעולם מורכב, אילוזיוני. מלא בדמיון, חיים ומוות, עיסוק בשאלה מי אני ומה מטרתי פה. על ידי שאלת שאלות אני מתחברת לעולם היצירה והאמנות בפרט.

עשייה באמנות מצליחה לרתק אותי ולוקחת אותי למחוזות חדשים, מעניינים, מפתיעים ומרגשים. מעניין אותי לרתק את הצופה, לגרום לו להשתהות מול היצירה, לנסות להכניס את הצופה לעולם הקדוש שלי, עולם מיסתורי שיוצר מיסוך, עולם של טוהר מול כאוס מוחלט. מעניין אותי בנוסף לפרטת עם הצופה ולעורר אצלו רטט בהוויה החושית.

אני מושפעת מאמנים רבים ומנסה לקחת מהמסטרים את התכלית של עבודתם ולהחיות זאת על ידי ניסיון להיות מקורית בהסתמך על האמנים שכבר אינם איתנו כאן. 

תיאור העבודה

​וידאו ארט שמדבר על דמות (אישה) שכלואה בתוך סדין לבן אותה דמות (אני) מהדקת עצמה על ידי אקדח סיכות סביב הקונטור שלה.

ישנו מאבק לצאת מהגבולות שהיא בנתה לעצמה , היא טהורה , קדושה שמפחדת לצאת לעולם מזוהם , עולם מלא בחושך. היא לא רוצה לחשוף את עורה ומנסה לשמור על גופה ונפשה אך עם זאת היא  זועקת לעזרה. 

הכלא שהיא בנתה במשך חייה כבר מרופד היטב בכדי שהיא תוכל להסתגל לחיים האמיתיים גם אם הם מאיימים.

ישנם רגעים שהדמות נראת כמו פסל של אלה מהמיתולוגיה היוונית. רגעים אלו הם מעניינים ומרגשים מאחר שבפסל יש משהו מאוד קפוא, דומם, כבד, חסר תנועה, לעומת הדמות שזזה ובועטת לשבור מוסכמות, לצאת מהמסך שהיא בנתה לעצמה, לפרוץ את הגבולות ולצעוק לעולם – אני כאן!

העבודה צמחה מתוך מחשבה על פרפורמנס בלייב, אך הרגיש לי שהעבודה תעבוד טוב יותר בפורמט של וידאו.  

יצאתי אל העבודה הזאת מתוך התבוננות פנימה עם ידיעה מאוד ברורה כמו מה אני רוצה להגיד לצופה, בתקווה שאוכל לרגש אותו ולעורר אצלו משהו חדש לאותם רגעים אלו.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*