כניסה

ברכתה של פרופ' תמר אריאב, בפסטיבל CINE FORTE 11


ערב טוב,

אני שמחה לברך בערב הבוגרים של המחלקה לקולנוע של המדרשה – פקולטה לאמנויות במכללה האקדמית בית ברל.
ערב זה מהווה את רגע השיא של פסטיבל צ'ינה פורטה ה- 11.

צִ'ינֶה פוֹרטֶה 11 מתייחד בכך שהוא מהווה את ערב הגמר הראשון של סטודנטים שנרשמו למחלקה לקולנוע לתכנית האקדמית לתואר ראשון B.Ed.FA משולב תעודת הוראה. בעוד שחלוקת התארים תתקיים באביב 2018 במעמד רשמי במתחם המכללה הרי שהאירוע הזה הופך להיות חלון הראווה של הבוגרים ושל הישגיה האומנותיים של המחלקה לקולנוע.

במהלך היום הוקרנו ועוד יוקרנו שלושה עשר סרטים, קצרים, ארוכים, תיעודיים ועלילתיים, שהופקו כולם בידי הסטודנטים שלנו. אלה פרות של עבודה מאומצת שנעשתה בעמל רב ולאורך תקופה ארוכה.

היום סרטים אלה נחשפים לראשונה בהקרנות בכורה והם מעידים על מגוון העשייה וחופש היצירה האופייניים כל כך לשיטת הלימודים במחלקה לקולנוע.

לא אנו צריכים להעיד על איכות הסרטים של המחלקה לקולנוע. יעידו על כך הפסטיבלים הבינלאומיים שמקרינים את סרטי המחלקה ומעניקים להם פרסים. רק בימים אלו התבשרנו שהסרט הזוכה בצ'ינה פורטה בשנה שעברה, "זאב מבוית" של אלעד פרימו זכה בפרס הראשון בפסטיבל בפדואה שבאיטליה וכולנו עוד מתגאים בתואר "סרט הנעורים הטוב ביותר של 2016 " שזכה בו הסרט "טיפה", של יותם קניספל.

כדי להביע את הערכתי הגדולה למאמץ העצום שמושקע בסרטי הגמר שבתי ואישרתי את הענקת פרס נשיאת המכללה והוא יוענק הערב לסרט הגמר הטוב ביותר. אני סקרנית כמוכם לגלות מי הוא הזוכה.

אני מבקשת לברך אתכם, בוגרים יקרים, על הישגיכם המרשימים ולאחל לכם הצלחה רבה הן כיוצרים בתחומי הקולנוע השונים והן כמורים במגמות קולנוע ובמסגרות חוץ בית-ספריות. אני מקווה שרובכם תשתלבו בסטאז' בשנה"ל הבאה – מהלך חיוני לקבלת רישיון הוראה. המכללה ערוכה ללוות אתכם בשנת ההתמחות וגם לאחריה על מנת להבטיח את הצלחתם כמחנכים.

תודה גם למשפחות שלכם שתמכו בכם לאורך הדרך בתהליך הלימודים והיצירה.

ברצוני להודות לד"ר גבי קלזמר, דקאן המדרשה - הפקולטה לאמנויות, על פעילותו הנמרצת למען קידום העשייה הקולנועית בפקולטה. תודה מיוחדת לנעמי שחורי, שניהלה את המחלקה בתקופה שבה למדו בפועל מחזורים ט"ו וי"ז המסיימים היום. אני מבקשת להודות לראש המחלקה מזה שנתיים, דני מוג'ה, ולברך אותו על קבלת דרגת "מרצה בכיר יוצר" שהוענקה לו לאחרונה.

הערכה והוקרה לכל סגל המחלקה לקולנוע, לצוות העובדים של הפקולטה ותודות מיוחדות לכל אלה שעמלו על הפקת צ'ינה פורטה 11 ולכל צוות הפסטיבל.

אני מאחלת לכולנו ערב מענג.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*