כניסה

ביקורי מרצים מחו"ל בפקולטה לאמנויות - המדרשה

​לכבוד חגיגות 70 שנה למדרשה, ובעקבות הקשרים האקדמיים החדשים שנקשרו, ביקרו במדרשה בחודש דצמבר שתי משלחות מחו"ל: נציגים מהאקדמיה לאמנויות Breitner באוניברסיטת אמסטרדם, דקאן הפקולטה לניו מדיה וציור ב-Szczecin Art Academy בפולין ואוצרת הגלריה של האקדמיה Aurelia Nowak.

מהאקדמיה לאמנויות Breitner באוניברסיטת אמסטרדם, הגיעו רקטור האקדמיה, Rafael van Crimpen  מרצה בתואר הראשון והשניDr. Emiel Hejien ו-Ans Hom מרצה ומדריכה פדגוגית.

הביקור כלל היכרות עם קמפוס המדרשה, מבנה הלימודים ותכני הלימוד, וכן היכרות עם נציגי הסגל שהציגו את המחלקות שלהם ואת תפיסת עולמם בנוגע לחינוך לאמנות. שלושת האורחים הציגו פרזנטציות של תחומי העבודה שלהם באקדמיה.

בסוף הביקור חתמה נשיאת המכללה, פרופ' תמר אריאב, על הסכם לשיתוף פעולה (MOU) מול רקטור האקדמיה, בנוכחות פרופ' עמוס הופמן, סגן הנשיאה לעניינים אקדמיים, גבי קלזמר, דקאן המדרשה לאמנות, ענת בנסון, ראש המשרד לקשרים בינלאומיים אקדמיים, ואפרת גלנור, נציגת קשרי החוץ במדרשה. כמו כן הוגשה בקשה למימון ארסמוס+ לחילופי מרצים וסטודנטים לשנה הבאה.

פרופ' Kamil Kuskowski, דקאן הפקולטה לניו מדיה וציור ב-Szczecin Art Academy בפולין, ואוצרת הגלריה של האקדמיה Aurelia Nowak, ביקרו במדרשה בשבוע השני של דצמבר 2016. הביקור כלל היכרות עם מבנה הלימודים של המדרשה ובאופן ספציפי של המחלקה למדיה, המחלקה לווידאו והמחלקה לאמנות. נערכה היכרות עם הגישות של המחלקות לתכני הלימוד, למרחב האמנותי ותהליכי העבודה של סטודנטים לאמנות בשני בתי הספר.

המחלקה לניו מדיה וציור בשצצ'ין, מחלקה צעירה שהוקמה לפני כ-6 שנים בלבד, נחשבת כיום לאחת המעניינות והחדשניות בעולם האמנות הפולני. המחלקה הוקמה על ידי פרופ' קוסקובסקי, דמות כריזמטית וידועה בסצנת האמנות. בגישתה היא מתאפיינת בחדשנות, וניסיונות לייצר פעולות רבגוניות במדיה, קולנוע, עיצוב ואמנות. למחלקה קשרים עם מוסדות מחוץ לפולין אולם עד היום לא היה לה כל קשר עם מוסד ישראלי.

פרופ' קוסקובקי הביא עמו עותק חתום של הסכם MOU בין המוסדות כשלב ראשון לשיתוף הפעולה. כמו כן הוגשה בקשה למימון תכנית ארסמוס+ לחילופי מרצים וסטודנטים לשנה הבאה.

כל האורחים ביקרו גם בתערוכה במוזיאון תל אביב ובגלריית המדרשה - הירקון 19.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*