כניסה

מבע מאיר – קולם של מתמחים ועובדי הוראה מתחילים

התערוכה מבע מאיר, המוצגת בימים אלה, כוללת מבעים אמנותיים של מתמחים ועובדי הוראה חדשים, מהפקולטה לחינוך, המכון האקדמי הערבי לחינוך והפקולטה לאמנות. התערוכה תוצג עד סוף פברואר 2017, בשני מתחמים: בניין הספרייה הכללית קומה 1 ומסדרון בניין ורד 603, ומטרתה לתת ביטוי לקולם של המתמחים, המורים והגננות המתחילים, במסגרת סדנאות המתקיימות ביחידת "פורשים כנף להוראה". לדברי ד"ר אורית דהן, ראש היחידה: "התערוכה יכולה להעשיר את הסתכלותם של אנשי החינוך בתחילת דרכם המקצועית, להציע נקודת מבט ייחודית עבור מנחים, חונכים ומלווים, ולהציג פרספקטיבות מעניינות למדריכים פדגוגיים ולסטודנטים העומדים ערב כניסתם לעולם התעסוקתי".

לתקופת ההתמחות והכניסה להוראה ולחינוך נודעת חשיבות עליונה. המורים, הגננות, עובדי קידום נוער ועובדי החינוך הבלתי פורמלי חווים בתקופה זו שינוי עמוק בכל אורחות חייהם, שינוי שחלקו גלוי, אך ברובו הוא נסתר מעיני הסובבים אותם. שינוי זה מחייב מעטפת תמיכה וליווי הניתנת להם, במשך שנתיים לפחות, גם במוסדות החינוכיים בהם הם נקלטים וגם במכללה. כחלק מהתמיכה והליווי במסגרת "פורשים כנף" מתבקשים עובדי ההוראה החדשים לבטא את התהליך האישי שהם עוברים בשנות עבודתם הראשונות במערכת החינוך, באמצעות מבע אמנותי: כרזה, סיפור או סרטון. המבעים האמנותיים מספקים תובנות חדשות הקשורות לשלב הכניסה למקצוע, ודרכם אפשר לראות מצד אחד את הברק בעיניים, את התשוקה ללמידה, את המוטיבציה העצומה, את האהבה למקצוע ולאנשים אתם הם עובדים, ומהצד האחר את הקשיים היומיומיים העצומים, את התסכולים, את החשש, את הבדידות, את חוסר האונים ואת הביקורת העצמית. אלה מחזקים את ההכרה שהליווי בתחילת הדרך הכרחי ומשמעותי להישארותם במערכת ולצמיחתם בה.

צוות ההיגוי של התערוכה כלל מומחים מסדנת העיצוב, מדריכים ונציגים של מתמחים, מורים וגננות מתחילים. הצוות גיבש אמות מידה לבחירת התוצרים ואלה סייעו בקבלת החלטות מה ייכלל השנה בתערוכה. חלק מהמוצגים זכו להוקרה בתחרות השנתית שמקיים האגף להתמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך.

צוות השיפוט כלל השנה את ד"ר אורית דהן, ראש היחידה; המדריכים מוניקה פרידמן, דורית לשם, אסנת בן פורת, ד"ר סאפייה ערפת, מרי קופטי, אסנת אגם, אשר עמיר; המתמחים והמורים המתחילים חן לנטנר, גונדיה מרואה, אמאס נאסר, עאמר מהא, סמאר פאדיליה.

אוצרת התערוכה: ד"ר רימונה כהן. מעצבת התערוכה: גב' שרה הורוביץ, הסדנה לעיצוב סביבות למידה במרכז לתכנון לימודים. סיוע ארגוני: סוזן נותן, סלוואה בארזני.


 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*