כניסה

TARASA בכרם

​שיתוף פעולה פורה בין מחלקת התרבות של עיריית תל אביב, גלריית המדרשה ופרויקט מנהרת הזמן, הוביל להקמתו של פרויקט תיעוד רחב וייחודי של זיכרונות מחיי היומיום של תושבי כרם התימנים. לקראת סוף שנת הלימודים ייערך בגלריית המדרשה אירוע מסכם של הפרויקט שבמסגרתו תיפתח תערוכה אינטראקטיבית, על תולדות השכונה וחיי היומיום שהתקיימו בה.

בתחילת חודש דצמבר נערך במועדון לקשיש בשכונה, מפגש חשיפה לפרויקט בהשתתפות כ-80 מתושבי השכונה. במפגש הוצגה תכנית העבודה של הפרויקט ותפיסת היסוד של מנהרת הזמן, המייחסת חשיבות רבה לזיכרונות היומיום של קבוצות וקהילות שונות של תושבי הארץ. בהמשך המפגש, הוצגה TARASA, הפלטפורמה האינטרנטית הייחודית המאפשרת לכל אחד להציג, לשמור ולשתף בקלות כל זיכרון אישי, במלל, תמונה או סרטון. התושבים הראו התלהבות רבה והביעו רצון ליטול חלק בפעילות.

בחודשים הבאים ייערכו עשרות ראיונות עומק היסטוריים עם תושבים ותיקים של השכונה וייאספו תצלומים ופריטים היסטוריים משמעותיים. תערוכת הסיכום של הפרויקט תתבסס על תוצרים נבחרים של עבודת התיעוד: זיכרונות ותצלומים אותנטיים מאלבומי התמונות של תושבי השכונה בעבר בהווה.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*