כניסה

המסלול לחינוך בלתי פורמלי באור יהודה

העיר אור יהודה, נבחרה השנה להוות מוקד מרכזי בסיור לימודי משותף לכל השנתונים במסגרת שבוע עבודה מעשית במסלול לחינוך בלתי פורמלי. הבחירה בעיר מורכבת ורבת פנים, מבחינה חברתית ותרבותית, עמדה בלב הבחירה של מרצי המסלול. האפשרות להיחשף וללמוד על פניה השונים, המרובדים, והרב-תרבותיים של העיר, תוך הדגשת תחום החינוך בכלל והחינוך הבלתי פורמלי בפרט, הבטיחה את הצלחת היום העשיר בתכנים ובמפגשים.

הבוקר נפתח בשיחה פתוחה ומרתקת עם הממונה על החינוך בעיר ושני מנהלי בתי ספר (תיכון רגיל ומוסד חינוכי ייחודי). הסטודנטים גילו עניין רב ושאלו שאלות חשובות ומעניינות. היום המשיך בסיור מודרך אל מרכז מורשת יהודי בבל, שם למדו הסטודנטים פרק על ההיסטוריה של יהדות עירק ושותפו בעשייה הבלתי פורמלית של אגף החינוך. הביקור בתערוכה הסתיים במפגש הומוריסטי עם שחקנית.

בהמשך, התפצלו הסטודנטים לקבוצות ויצאו לבקר במסגרות שונות הפועלות תחת מערך החינוך הבלתי פורמלי העירוני, בהן מרכז נוער שהוקם ומופעל בידי אימהות, תיאטרון קהילתי, עמותת סח"י, מרכז נוער עם דגש על מוזיקה ועוד. היום לווה במשחק פאדלט שתוצריו שימשו חומר למעגלי שיח בסוף היום.

ואי אפשר כמובן לפסוח על הצד הקולינרי של היום, אשר היווה את שיא היוזמה והעשייה הבלתי פורמלית של הסטודנטים. כל שנתון בחר תמה הקשורה לריבוי זהויות לארוחת הצהריים, וכל הסטודנטים היו שותפים להבאת מאכלים טעימים, מושקעים ומענגים.
היום היה חוויה חברתית מוצלחת כמו גם חוויה של היחשפות, למידה משמעותית והעשרה, הודות למקום, לאנשים ולמסגרות המגוונות שאליהן נחשפו הסטודנטים.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*