כניסה

סדנאות המרכז לקידום ההוראה

בחופשת הסמסטר התקיימה פעילות סדנאות ענפה של המרכז לקידום ההוראה. חלק מן הפעילויות היו יוזמות של ראשי יחידות לסגלי ההוראה שלהן, וחלק מן הפעילויות הוצעו להרשמה כללית של הסגל שבא בהמוניו ללמידה ופיתוח מקצועי.

ביום העיון של הפקולטה לחינוך שהתקיים בחופשת הסמסטר התקיימו חמש סדנאות במקביל שעסקו בתחומים של שילוב תקשוב בהוראה, בכללן שלוש סדנאות שעסקו בשילוב כלים של למידה ניידת לעידוד למידה פעילה בקורסים. הסדנאות הועברו על ידי צוות היחידה האקדמית לתקשוב ד"ר אסנת דגן, רונית גלסמן, סיגל מורד ונעמה ישראלי, והתבססו על פיתוח חומרים במסגרת פרויקט TeachEx, על ידי היחידה האקדמית לתקשוב. סדנאות נוספות יתקיימו בהמשך. עקבו אחר הפרסומים.

מרצי המגמה לקרימינולוגיה ואכיפת החוק השתתפו בשתי סדנאות המשלימות זו את זו ותומכות בהוראה של קורסים חדשים שפותחו במגמה. סדנה ראשונה הועברה על ידי ד"ר גילה שילה "כתיבה אקדמית", וסדנה שנייה הועברה ע"י ד"ר רועית דהן "קריאה ביקורתית".

הסגל הפדגוגי של המסלול לחינוך מיוחד בפקולטה לחינוך קיים מפגש פתיחה של יישום פרויקט חקר ההוראה "חשיבה עיצובית ללמידה משמעותית", שפותח במסגרת פרויקט TeachEx. היישום יימשך בלמידת עמיתים לאורך החודשים הקרובים.

המרצה המצטיינת של שנת תשע"ז ד"ר אורית גילור, קיימה מפגש "חדשנות פדגוגית" שבו חלקה את מודל ההוראה שפיתחה ויישמה, מודל המושתת על עיקרון של כיתה הפוכה, למידה שיתופית ולמידת עמיתים. מודל זה מאפשר יישום ידע תיאורטי בתכנון ויישום בעבודת השדה. סדנה נוספת שהועברה על ידי ד"ר אורית גילור עסקה ב"הוראה פעילה ומפעילה" ובה ניתנו דוגמאות והתקיימו דיונים ביחס ליצירת חוויית למידה פעילה וחשיבותה.

הקורס "נגישות בהוראה ולמידה בהשכלה הגבוהה" בלמידה מרחוק לסגל שפותח במסגרת פרויקט TeachEx, נפתח במפגש היכרות מקרוב. הקורס המועבר ע"י אריאלה דניאל-הלוינג ויעל רויטמן, עוסק ביישום מודל העיצוב האוניברסלי בתהליכי הוראה-למידה-הערכה, במטרה להתאים את הקורסים ללומדים בעלי סגנונות למידה שונים, יכולות שונות והעדפות שונות, ובכך לקדם את המוטיבציה ללמידה. המפגש הראשון הבהיר את הצורך שלנו, המרצים, ללמוד כיצד להנגיש את ההוראה ועבור מי דרושה ההנגשה.

כמו כן התקיימו סדנאות הפעלה של "שימוש במערכת התומכת בבדיקת מבחנים עם שאלות פתוחות" של חברת Tomax, אשר פיתחו יישומים על פי הגדרת מטרות של צוות המרכז לקידום ההוראה. בסדנאות השתתפו סגל המסלול היסודי ביחידה להכשרת מורים ומחנכים וסגל מהחוגים לעברית ולערבית במכון האקדמי הערבי לחינוך.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*