כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

מעורבות חברתית במסלול לגיל הרך

ד"ר עוזי ששון

תכנית המעורבות החברתית מעלה הילוך ומשתפת פעולה עם הערים הקרובות למכללה ובפרט עם פרויקטים לרווחת תושבי העיר כפר סבא. הסטודנטיות חלי גאלי ומיטל אספינדולה, הלומדות במסלול הגיל הרך, מספרות על החוויות בהשתתפות בתכנית המעורבות החברתית.

הסטודנטית חלי גאלי המתנדבת במועדונית דניאל, עם ילדי רווחה, מספרת: "ההתנדבות הפכה אותי מאזרח מתבונן לשותף פעיל בחברה. התחושה שאני עושה משהו בשביל מישהו מעצימה אותי, גורמת לי להערכה עצמית גבוהה ולתחושת סיפוק. אני חושבת שאנו, כאנשי חינוך, צריכים להוות דוגמה אישית שתביא למינוף ערך ההתנדבות ותהפוך אותו לחלק מאורח החיים".

הסטודנטית מיטל אספינדולה המתנדבת בפנימיית עלומים עם ילדים בסיכון בגילאי 6-7, ומספרת על חוויה מיוחדת: "עד כה הפעילות שלי התבטאה בהשתלבות בקבוצה אך כשהרגשתי צורך להביא מעצמי את התכנים שלי, כך עשיתי: בפעילות על אור וצל, לימוד קבוצתי שלה טכניקות אמנות שונות בהן השתמשנו בזמן יצירה חופשי. בנוסף, הרגשתי צורך ללוות את הילדים בטקס מצטייני הפנימייה שנערך אחת לחצי שנה. החוויה הייתה נהדרת ויחד עם זאת היה עלינו להתמודד עם קשיים רגשיים של הילדים שלא זכו להיות מוגדרים כמצטיינים".

התכנית למעורבות חברתית משמשת מנוף לקראת חיים מקצועיים הכוללים שיתוף פעולה עם הקהילה שבה יפעל הסטודנט בהמשך. אנו מאמינים כי תחושות השליחות והאלטרואיזם ימשיך לפעום בסטודנטים מהמסלול לגיל הרך גם בשנה הבאה.


 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*