כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

סטודנטיות מבית המדרש למורי עם הובילו מסע שורשים לאתיופיה

ד"ר אלון פאוקר​

יעל הוס וגלית פיין – סטודנטיות בבית המדרש למורי עם מתנועת הבוגרים של השומר הצעיר – עמדו בראש משלחת של 20 מתנדבי שנת שירות בתנועת השומר הצעיר, חלקם בני הקהילה האתיופית. סיסמת המסע, "מרחיבים את האתוס הציוני", באה להצביע על אחת ממטרותיו: הרחבת ההיכרות עם הסיפור המרגש ומעורר ההשראה של קהילת ביתא ישראל.

קהילת ביתא ישראל שמרה על יהדותה במשך יותר מ-2,000 שנה. בסוף שנות ה-70' ותחילת שנות ה-80' של המאה הקודמת יצאו בני הקהילה במסע קשה ומסוכן אל ישראל. במהלך מסע שארך שבועות ארוכים, חלקו רגלי, ועבר דרך סודן, מתו יותר מ-4,000 איש.

יעל וגלית מסבירות כי היה זה מסע אל עבר השורשים היהודיים של כולנו, ולא רק של החניכים שהוריהם הגיעו מאתיופיה. "כולנו הרגשנו גאווה רבה ללמוד על סיפור יהודי כל כך אמיץ ומפואר, אך גם עצב בגלל חוסר ההכרה המספקת שלו בארץ". הן כועסות על מה שהן מגדירות כ"יחס מפלה כלפי סיפור הקהילה האתיופית אל מול תרבויות יהודיות אחרות, במדינה שהיא מדינת כל היהודים", ומסבירות שיש עוד עבודה רבה בארץ. הן מצדן,  מבטיחות "להמשיך בעשיה ולהפיץ את הסיפור החשוב והמרגש של קהילת ביתא ישראל, וכמובן להוציא מסעות נוספים לאתיופיה".

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*