כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

אירוע סיום לבוגרי בית המדרש למורי עם

20160712_163709.jpgב-12.7 התקיים במכללה אירוע סיום לבוגרי בית המדרש למורי עם שסיימו את לימודיהם בו בתשע"ה. האירוע בנוכחות הנהלת המכללה, הקיף מעל 200 בוגרים, חברי התנועות השונות שחבריהן לומדים בבית המדרש.  

באירוע נשאו דברי סיכום נשיאת המכללה – פרופ' תמר אריאב, נציגי הבוגרים ונציגי התנועות, ראש בית המדרש למורי עם – ד"ר אלון פאוקר ונציג ראשי קבוצות הלומדים מטעם המכללה – ד"ר ינקי טפלר. כמו כן הועלה בה קטע מהצגה פרי יצירתה של אחת מקבוצות הבוגרים, המתארת את הלמידה הייחודית בבית המדרש למורי עם.  

לצד מילות הסיכום והתודה, בחרו כלל הדוברים להתייחס דווקא למשמעויותיו העתידיות של בית המדרש והמשימות העתידיות המונחות בפניו ולפתחם של מאות בוגריו, "מורי-העם". רכזי בית המדרש התייחסו לפדגוגיה הייחודית המתפתחת בבית המדרש וציינו כי "בית המדרש למורי עם הינו חלק משמעותי מהמעבדה הגדולה של הבלתי-פורמליות המתקיימת בתנועות הבוגרים של תנועות הנוער הציוניות – חלוציות – מגשימות. בפיתוחיו התיאורטים והמחקריים, בתהליכי ההכשרה והחינוך המתקיימים בו ובמפגש בין תרבות אקדמית לתרבות בלתי-פורמלית". בהתאם לרוח זו ציינה נשיאת המכללה כי "באופן כללי מערכת החינוך היא מערכת הזקוקה לשינויים, ואנו מקווים (וכאמור, גם פועלים לכך) שהמאמץ הנעשה בבית המדרש לפתח שילוב בין גישה פורמלית לגישה בלתי פורמלית להוראה וללמידה הוא מאמץ שישפיע גם מחוצה לו". כמו כן, התייחסה נשיאת המכללה לתפקידו של בית המדרש כלפי צביונה הייחודי של המכללה האקדמית בית ברל והביעה את רצונה "לראות בבית המדרש גורם המסייע לנו בשאיפתנו להוות מוסד הכשרה בו מגזרים שונים בחברה הישראלית נמצאים בדיאלוג זה עם זה".
אירוע הסיכום הוקדש לזכרה של פרופ' דיאנה סילברמן-קלר ז"ל, שהייתה חוקרת ומפתחת של הדעת הבלתי פורמלית בארץ ובעולם, וממייסדות בית המדרש למורי עם. 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*