כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

נציגות המדרשה בכנס בינלאומי לטיפול באמנות

honig.jpgד"ר אופירה הוניג ראש התכנית ללימודי תואר שני לטיפול באמנות והגב' שלומית רינת מהמרצות הבכירות והוותיקות בתכנית השתתפו בכנס הבינלאומי לטיפול באמנויות Finding Spaces, Making Places – Exploring social and cultural space in contemporary Art Therapy practice, שהתקיים באוניברסיטת גולדסמית בלונדון. ד"ר הוניג הציגה את מחקרה ומודל ההוראה הנגזר ממנו על הדרך שבה מלמדים טיפול באמנות במדרשה, ועל המרחב הלימודי המאפשר לסטודנטים לטיפול באמנות צמיחה ולמידה ייחודיים. הגב' שלומית רינת הציגה את גישתה הייחודית בעבודה טיפולית במרחבים של מערכת החינוך.

שני הדוברים המרכזיים בכנס רב המשתתפים היו הפסיכואנליטיקאי מר פטריק קייסמנט והאמן הבריטי גרייסון פרי. מר קייסמנט, שספריו מהווים לאורך השנים אבני דרך להכשרה האקדמית של מטפלים באמנות ומטפלים בכלל, ושספרו "Learning from Our Mistakes (2002)" זכה בפרס "Gradiva"על תרומתו לפסיכואנליזה, הציג את מקום הטיפול דרך שיתוף בהיבטים ביוגרפיים שהתוו את דרכו כפסיכותרפיסט. התאוששותו ממחלת הסרטן והדגש על המרחב בטיפול שבו המטופל מבקש להשתחרר מכאב, עמדו במרכז דבריו המרגשים ומרחיבי הדעת. האמן הבריטי גרייסון פרי – קדר, צייר, פסל, צלם – זוכה פרס טרנר ופרסים רבים אחרים, התייחס בהרצאתו למגוון הדמויות המתקיימות בשיח האמנותי שלו (חלקן בדויות וחלקן ממעגלים קרובים ורחוקים לו). הוא חידד את ההקשר הפסיכוביוגרפי שבאמנותו עם דגשים מלאי הערכה עמוקה לפן התרפויטי שבה, בהרצאה מרתקת, עמוקה ומלאת הומור.

העבודות הבינלאומיות הרבות שהוצגו בכנס שיקפו תרבויות שונות של יצירה, טיפול, כתיבה וחקר, ופסיכותרפיסטים באמנות מרחבי העולם – הודו, סין, סינגפור, אירופה, אפריקה, ארה"ב, קנדה ודרום אמריקה – הציגו את זווית הראייה שלהם על מרחבי הטיפול והשפעתם על השיח הטיפולי.

בעקבות ההיכרות עם עבודתם המרשימה של צוות המרצים במחלקה לטיפול באמנות חזותית, בפקולטה לאמנויות במכללה האקדמית בית ברל, הוזמן צוות מרצים מהמחלקה לכתוב על מחקר שהוא עורך בשנתיים האחרונות. הדברים יתפרסמו כפרק בספר שיצא לאור באוקטובר 2016 בארה"ב.


 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*