כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

"לצאת מהמבוך..." – כנס תוצרים במסלול לקידום נוער


ניתן לצאת מהמבוך – זה היה המסר המרכזי בכנס התוצרים של המסלול לקידום נוער, שהתקיים ב-16.6 בקמפוס המכללה. הכנס נפתח בסיור במבוך ענק שהוקם ברחבת הדשא ובתוכו הציגו בוגרי המסלול את תהליך העבודה שעברו עם בני נוער בסיכון במישור הפרטני, הקבוצתי והקהילתי במהלך שנת הסטאז'.

מר ניר הכהן, מנכ"ל המכללה, ד"ר אילנה מילשטיין, ראש היחידה להכשרת מורים ועובדי חינוך וד"ר אורית דהן, ראש יחידת פורשים כנף, ציינו בברכות אשר נשאו בכנס, כי ההליכה במבוך המחישה את הקושי של בני הנוער כמו גם את הקושי של העובדים עמם. כמו כן ציינו כי הם בטוחים שבני הנוער ייתרמו רבות ממקצועיותם של הבוגרים המשלבת ידע, רגישות ואהבה אמתית למקצוע.

במהלך שנת הסאטז' שהתקיים במסגרת יחידת פורשים כנף בראשות ד"ר אורית דהן ורכזת ההתמחות הגב' מלי ליבוביץ, השתלבו הסטודנטים במסגרות לנוער בסיכון ולנוער מנותק: יחידות לקידום נוער, פנימיות טיפוליות ושיקומיות, מחלקות רווחה, בתי ספר לנוער בסיכון, עמותות ועוד. מטרתם הייתה ליצור קשר משמעותי עם בני הנוער ולזמן להם הזדמנויות לשינוי כדי שיוכלו לתפקד באופן עצמאי ונורמטיבי בחברה ובקהילה. במקביל לעבודתם כמתמחים השתתפו הסטודנטים במהלך השנה בשתי סדנאות: הראשונה, סדנת סטאז' במסגרת יחידת פורשים כנף בהנחייתה של ד"ר רחלי אורינג, אפשרה העלאת דילמות, ניתוחן והמשגתן בידע תיאורטי ובמציאת חלופות למענה הולם. הסדנה השנייה, סדנה אינטגרטיבית בהנחייתם של אמיר שמש רכז ההכשרה המעשית והגב' רונית נבו, שילבה את ההיבט התיאורטי והיישומי. צוות המרכז לתכנון לימודים, בראשות הגב' אירית טופז, תרם במקצועיותו הרבה לתיעוד הפרויקטים הקהילתיים באמצעות סרטונים, כרזות ועוד. הפרויקטים הקהילתיים אפשרו לבני הנוער הנמצאים במצבי סיכון וניתוק להביא לידי ביטוי את הכוחות הטמונים בהם באמצעות עשייה למען הקהילה בה הם חיים ולקבל הכרה והוקרה על פעילותם.

ראשות המסלול לקידום נוער, ד"ר חגית בוני נח ואורית לרר כנפו, יחד עם סגל המסלול איחלו לבוגרים "שיצעדו בדרך מקצועית שיש בה, כדברי ברל כצנלסון, 'התבונה לראות, האומץ לרצות, הכוח לבצע'". 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*