כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

חיים משותפים ביפו – יום למידה לסיום השנה ביחידת "פורשים כנף"

IMG-20160721-WA0018.jpgיחידת פורשים כנף יצאה לסיור לימודי חווייתי שהטעין את כל המשתתפים מחדש באופטימיות החבויה בתוכנו. הסיור החל בתיאטרון העברי-ערבי ביפו העתיקה, בהרצאה של מנהל התיאטרון יגאל עזרתי בנושא ההיסטוריה של תיאטרון יפו בשילוב קטעי וידאו מהצגות.

התחנה הבאה בסיור הייתה הגן הדו-לשוני ביפו שם קיבלו המשתתפים הסבר לגבי תפיסת הגנים הדו-לשוניים ותפיסת העולם של העמותה עם ענת יצחקי. הגן הוא המיזם החינוכי הצעיר ביותר במשפחת יד ביד. הגן נולד לאחר מאמצים משותפים של קבוצת פעילים מגובשת שפעלה במשך שנה, מאז מאי 2012, להקים מוסד חינוכי ערבי-יהודי בלב יפו, בה חיים יהודים וערבים במארג עירוני אחד אך לרוב לא במשותף. הפעילויות החברתיות והעשייה המשותפת , שהחלו באופן ספונטני התגבשו בהדרגה ויצרו פעילות קהילתית ממוסדת שכיום מונה כ-600 איש, יהודים וערבים – משפחות ויחידים, מכל הדורות. כחמישים פעילים עומדים במרכז הקהילה ומתוכם עשרים חברים בוועדת ההיגוי שנפגשת פעם בשבועיים לדון בנושאים שונים ולקדם את ענייני הקהילה. 

חיזוק נוסף לתפיסת החיים המשותפים קיבלו המשתתפים בשיחה עם מנהל המתנ"ס הערבי-יהודי אברהים אבו שינדי, על ההיסטוריה של המקום ופעילויותיו לחיזוק עולם של חיים משותפים. סיום היום התקיים במרכז "נא לגעת" וכלל אירוח במסעדת החושך "Black Out", היחידה בארץ ואחת מתוך 10 הקיימות בעולם כולו. צוות מלצרים עיוורים הוביל את הנוכחים בעלטה מוחלטת וסייע להם לבחור ממנות השף. הנוכחים דיווחו על חוויה קולינרית מיוחדת במינה.

מחוויות המשתתפים:

"יום מעניין ובלתי נשכח".

"זכות גדולה להיות חלק מיחידה איכותית כזאת".

"יום של אווירה משפחתית וצמיחה משותפת".

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*