כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

נערכים ל"קליטה מיטבית" של גננות מתמחות ומתחילות

זיוה בלזברג

צוות ההיגוי של יחידת "פורשים כנף להוראה" במכללה האקדמית בית ברל התכנס זו השנה השלישית ברצף, לצורך היערכות לקליטה מיטבית של גננות מתמחות מתחילות בעבודה החינוכית. במסגרת הישיבה דן הצוות בתכניות "אקדמיה גן" ו"חממות", במטרה לטפח גננות מתמחות וגננות בראשית דרכן, ולאפשר להן קליטה מיטבית. המפגש נערך בהשתתפות ראש מסלול הגיל הרך, רכזת ההתמחויות, מפקחות משרד החינוך ומדריכותיהן, מנחות ההתמחויות מהמכללה ובחממות וגננות.

במפגש בין השותפים בלטו דברי השבח על אודות הקשר ההדוק בין המכללה לשדה, "מהות העשייה החינוכית לצורך קליטה מיטבית של גננות מתמחות ומתחילות". כמו כן, הודגש הצורך בהמשך קיום מפגשים משותפים עתידיים שיעסקו בנושאים כמו איתור מתמחים בעלי קשיים ומתן מענה הולם, העשרת הידע בשדה בידי מרצים/מד"פים מהמכללה. דגם המפקחות המראיינות מתמחות בימים פתוחים במכללה, צוין כדגם מוצלח ביותר שיש להמשיך בו. תכנית "אקדמיה גן" זכתה לשבחים, מעצם העובדה שהיא מהווה רצף חינוכי, תורמת לעשייה חינוכית מיטבית ומקדמת את מעמדה של המתמחה. תכנית "חממות" זכתה אף היא לתשבחות בזכות ההזדמנויות שהיא מאפשרת ומעודדת למפגשים עם גורמים מערכתיים שונים.

במהלך הדיון עלו גם נושאים שיש להמשיך לתת עליהם את הדעת: פערי השכר בין מאמנות מסורתיות לבין מאמנות בתכנית אקדמיה גן, חיזוק הסטודנטיות/ מתמחות בנושאים: עבודה עם הורים וילדים מאתגרים. נערך שינוי גדול במתווה הלימודים, אך עדיין יש צורך בשינוי.

בסיום המפגש הוחלט, כי יתוכנן מפגש מנחות עם מפקחות/מדריכות בפברואר לצורך בדיקת הערכות מעצבות, וזאת בנוסף לבדיקת המנחות מדי שנה והיערכותן.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*