כניסה

ידיד לספרייה

לאחרונה ביקרו במרכז ימימה שבפקולטה לחינוך, רכזות של מתנדבי "ידיד לספרייה" ליום עיון בנושא ספרות ילדים ונוער במערכת החינוך. מיזם "ידיד לספרייה" (במסגרת "ידיד לחינוך") מרכז גמלאים המתנדבים בספריות בתי הספר במגוון תפקידים, הכוללים עידוד קריאה, החלפת ספרים, כריכה וקטלוג. התרגשנו לפגוש אנשים שספרות הילדים והנוער והקריאה קרובות כל כך ללבם, ומתנדבים בבתי הספר על מנת לעזור לילדים בתחומים אלו.

ביום העיון התקיימו שתי הרצאות מרכזיות. שני לירז-פדרמן, חשפה את המתנדבים לאוצרות התרבות והרוח של המרכז, בהם ספריית המרכז, איורים מקוריים ואוספים מיוחדים. בנוסף, דנו הנוכחים בעיקרון המנחה של המרכז בראיית הספרות לילדים כתחום דעת עצמאי וכאמנות, ולא בהכרח ככלי עזר להוראה.

בהמשך פגשו המתנדבים את ד"ר חנה לבנת, ראש המרכז. בחלק זה של יום העיון דנו בשאלה מדוע ילדים נרתעים מקריאה בשעות הפנאי, והציעו דרכים להחזרתן של אהבת הספרות וחדוות הקריאה. במסגרת זו התקיים דיון על ספרי פנטסיה, קומיקס ורומן גראפי; על קלאסיקות נפלאות ועיבודיהן; על תכניות הלימודים החדשות ועל המגמות בספרות ילדים ונוער בימינו. לבסוף גיבשו המתנדבים יחד עם צוות המרכז את הגדרת מקומם האפשרי של מתנדבי "ידיד לספרייה" במערכת החינוך.

בעקבות יום העיון הוחלט על המשך שיתוף הפעולה בין "מרכז ימימה" לבין "ידיד לחינוך".


 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*