כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > על המכללה > על אודותינו > כתבות ומאמרים > ניוזלטר - מה קורה במכללה @ברל > גיליון 52, אוקטובר 2018 > מרצים מהחוג למדעי סביבה וחקלאות השתתפו במשלחת לפולינזיה הצרפתית

מרצים מהחוג למדעי סביבה וחקלאות השתתפו במשלחת לפולינזיה הצרפתית

ד"ר דוד אילוז (מומחה בחקלאות ימית) וד"ר דייויד קדיש (אגרונום), היו חלק ממשלחת ישראלית שיצאה לפולינזיה הצרפתית שביבשת אוקיאניה. מטרת המשלחת הייתה קיום פגישות עם אנשי מפתח במקום כדי ללמוד את הצרכים והפוטנציאל בשדה, בים ובמכוני המחקר, וכתיבת דוח מדעי לצורך פיתוח וקידום החקלאות במקום. אחת ההצעות שעלו מן הביקור היא שיתוף פעולה עם החוג למדעי סביבה וחקלאות וחילופי סטודנטים.

פולינזיה הצרפתית היא מחוז צרפתי בעל עצמאות שלטונית מ-1976, שהוא מעין גן עדן עם מזג אוויר נוח כל השנה, צמחייה טרופית עשירה ומי טורקיז מסביב. המחוז מורכב מכמה קבוצות איים, שהקבוצות העיקריות הן איי החברה ובהם האי טהיטי, שבו מתגוררים כ-70 אחוז מהתושבים ובו ממוקם מרכז השלטון הצרפתי. השטח הימי הכולל 118 איים הינו כגודל יבשת אירופה כולה אולם האוכלוסייה מונה כ-280,000 נפש בלבד.

הדוח שנכתב בעקבות הביקור המרתק שם דגש על פיתוח משאבי הים הייחודיים של פולינזיה והרחבת ניצולם. זאת, תוך דגש על קיימות ושימור המגוון הביולוגי הייחודי המהווה פוטנציאל אדיר לפיתוח תיירות אקולוגית וחקלאות ימית מתקדמת לגידול דגים ומאכלי ים, ולגידול אצות להפקת מוצרים לתעשיות המזון, הקוסמטיקה והתרופות. יעד מרכזי נוסף שזוהה הינו הרחבת אספקת התוצרת החקלאית להיקף המספק את צורכי כלל האוכלוסייה. יעד זה מחייב התחשבות מיוחדת ברזרבות הקרקע המוגבלות ומחייב הכנסת שיטות טכנולוגיות מתקדמות לחקלאות המקומית, בהתבסס על הניסיון, הידע והטכנולוגיה שנצברו במדינת ישראל.

משרד החקלאות המקומי והנשיא שהזמינו את המשלחת הישראלית דאגו לכל פרט בביקור. נקווה להמשך שיתוף פעולה בין המכללה לממשלה המקומית.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*