כניסה

מפלט באנגלית לילדי הפליטים

סטודנטים הלומדים בסמינר דידקטי להוראת אנגלית, עם ד"ר חגית אבן-ריפינסקי, יצרו ערכה להוראת אנגלית לילדי פליטים. הערכה תשמש את המתנדבים בעמותת "אליפלט" במטרה לקדם את מיומנויות השפה האנגלית בקרב ילדי הפליטים. עמותת "אליפלט" תומכת ב-26 "מחסני ילדים" – גנים שבהם שוהים בצפיפות נוראה עשרות ילדים במשך שעות רבות, בזמן שהוריהם יוצאים לעבודה. רבים מהילדים במרכזים הללו, הממוקמים בדרום תל אביב, סובלים מהזנחה פיזית ורגשית.

שימוש בערכה יחשוף את הילדים לשפה האנגלית, באמצעות לימוד אוצר מילים ותבניות בסיסיות של השפה, ויעניק לילדים מיומנויות שיסייעו להם בקליטתם העתידית בקנדה. הערכה כוללת פעילויות קצרות וממוקדות על גבי כרטיסיות, הכתובות באנגלית ובעברית לנוחות המתנדבים. כמו כן, כלולים בה עזרים לפעילויות, סרטוני הדרכה ורעיונות נוספים להרחבה ולחזרה על תכני הפעילויות.

הערכה נוצרה בסדנה לעיצוב והמרחב האינטראקטיבי במרכז לתכנון לימודים, בהדרכתן של שרה הורביץ וחנה זכאי-כרמל. הסטודנטים הריצו את הפעילות בגנים וערכו שינויים בהתאם. בימים אלו הסטודנטים מכשירים את מתנדבי המרכז לשימוש בערכה. במקביל, נעשים מאמצים למצוא משקיע להפקת ערכות נוספות לכל גני "אליפלט".


 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*