כניסה

אורלי זר

סיימתי את לימודי התואר הראשון במסלול של חינוך יצירתי בסמינר הקיבוצים לפני כחמש עשרה שנה. מאז עבדתי כגננת וכמורה מחנכת בכיתות הצעירות. בחרתי בלימודי החינוך לאמנות לתואר שני, מתוך רצון להעשיר את עצמי ולהוסיף צבע לחיי המקצועיים. הלימודים בתכנית חשפו אותי לידע מגוון ומעשיר ברמה גבוהה. הם תרמו לי מבחינה אישית ומקצועית; הכרתי גישות עכשוויות בחינוך לאמנות בפרט ובחינוך בכלל. למדתי בהם לבחון דברים שאני עושה כמורה באופן מעמיק ומדויק ולא לקבלם כפשוטם.
בכתיבת עבודת הגמר היישומית בחנתי את חשיבות הציור החופשי במחברות ציור אישיות בתקופת ההסתגלות לבית הספר. תהליך המחקר היה מרתק, במהלכו גיליתי עד כמה תורמת פעילות הציור היומיומית לתלמידים הצעירים ולי כמחנכת. לשמחתי, בשיתוף פעולה עם ד"ר נורית כהן-עברון, המחקר התפרסם בכתב-עת בינלאומי לחינוך לאמנות ויצר הדים גם מחוץ לגבולות המכללה והמדינה. בזכות העניין שעורר המחקר, נפתחו לי דלתות וכיום אני מרצה במסלול לגיל הרך במכללה האקדמית בית ברל.
אני ממליצה בחום לבוגרי המסלול של חינוך יצירתי על התכנית.

אורלי זר

 

"בלי סיבה מיוחדת, היה לי רעיון  לצייר איש שרואה אך אינו נראה. הייתה לי בעיה: אם לא הייתי מצייר אותו בכלל, אף אחד לא היה יודע שיש כאן איש רואה ואינו נראה. אז ציירתי אותו בנקודות."
מתוך מחברת הציור של תומר, כיתה א'.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*