כניסה

 

 

תחרות עבודות הווידאו ארט של פסטיבל אפוס והמדרשה - פקולטה לאמנויות

פסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות והפקולטה לאמנויות - המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, מקיימים השנה לראשונה את התחרות השנתית לעבודות וידאו ארט.

לתחרות הוגשו השנה 163 עבודות וידאו ארט מגוונות ומרשימות המוכיחות על עשייה ענפה בתחום הווידאו ארט בארץ.
ועדת שופטי התחרות בחרה בעשר עבודות העולות לשלב הגמר, מתוכן תיבחר עבודת הווידאו ארט שתזכה בפרס ראשון בסך 7,000 ש"ח, מתנת הפקולטה לאמנויות המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, שיוכרז ב 14.3.20 במהלך הפסטיבל.
עשרת עבודות הווידאו ארט שעלו לגמר יוצגו באולם שידלובסקי, לאורך כל ימי הפסטיבל, במוזיאון תל אביב.

ועדת השופטים בתחרות עבודות הווידאו ארט הארצית:
סרג'יו אדלשטיין, כרם נאטור, רותי סלע, אלונה פרידברג, גלעד רטמן.
Sergio Edelsztein /  Karam Natour/ Ruti Sela / Alona Friedberg / Gilad Ratman

עשרת עבודות הווידאו ארט שעלו לגמר התחרות

יום אחר / בימוי: שי דרור / 16:10 דקות >>
ירושלים ,שנת 2018. אנשים לבושים חליפות טרנינג לבנות, חיים את חיי היומיום בעיר החדשה. אוכלים יחד בחדר אוכל שהיה פעם כנסייה, מעלים קורבן במוזיאון שהפך למקדש, ומצלמים סרטי מלחמה בעולם נטול מלחמות.
"יום אחר״ מבוסס על ספרו של בוריס שץ - ״ירושלים הבנויה, חלום בהקיץ״. הספר, שנכתב ב 1918, מתאר את חזונו האוטופי של שץ לירושלים, מאה שנים קדימה, בשנת 2018.

זמר אופרה שר פרק מקנטטה של באך בשערי השמיים, כשהוא ניצב על במת הרמה תעשייתית. במופע הפנטזיה המתרחש בשמיים נרקם קונטרפונקט בין הקול האנושי לצלילים המכניים של בימות ההרמה ולתנועתן במרחב.

באצטדיון לאתלטיקה קלה אתלטים מתחרים במה שנראה כמשחקי אולימפיאדה שיצאה מכלל שליטה, לבושים במדים גרוטסקיים וגאומטריים בחלל שאינו נענה לחוקי הכבידה. הווידאו מתייחס למשטרים פשיסטים של המאה ה 20 וגם לאידאולוגיית שלא פעם התעוותו בניסיונם לעצב את ה"אדם החדש".

עבודה זו הינה חלק מאוסף העבודות של "צורות ללא צבע", אשר מסכמת את המסע לחיפוש זהות עצמית של אדם ללא תכונות במקום בלתי מזוהה.

איש היעלים הוא סרט קצר על אהבה, מוות ובמבה. זהו גם סיפור על שני גברים שאוהבים יעלים, אפילו יותר ממה שהם אוהבים אחד את השני. העלילה מתרחשת במלון במצפה רמון וגיבוריה הם חוקר מסתורי שטוען ששמו הוא ישראל אהרוני, ואחד מעובדי המלון.

מספר שנים לאחר שהיגר מבלארוס לישראל, הוא הורשע בשוד אלים של נערה צעירה, ונכלא לשנה וחצי. הנאשם, שהיה מומחה בטאקוונדו, טוען כי הוא חף מפשע וכי הודה במעשה בשל קשיי תרבות ושפה. יצירה המתעכבת על חוסר היכולת להכריז בוודאות איזו מבין שתיהן היא הנכונה.

עלילותיה של פריכית שהפכה להמבורגר ופגשה בצל, יחד הם מסתובבים באפור ובירוק.

נערה צעירה חיה לבדה בחללית השטה בחלל החיצון כשלפתע מגיע חיזר שחודר אל המרחב שלה ומכריח אותה לצאת למסע דרך קלטת VHS.

נו ואקאנס / בימוי: ירון אתר / 8:30 דקות >>
שני גברים נוהגים בכבישי מדבר, מסביבם מכוניות אחרות והרי הנגב. הנסיעה משהה ומקפיאה את הזמן. המפגש בין שני הנהגים הוא תאונה קשה, התנגשות אחורית שבה רכב אחד נטמע במלואו בתוך הרכב האחר.

בטבע מתקיימת התרחשות שאף אחד לא מדבר עליה. הפיתוי הוא הרוצח השקט והוא מספר את סודותיה של השתיקה האנושית. כשהטבע פוגש במוות הוא מפיח בו חיים מחדש. הוא יוצר מפגש בין הווה לעבר, בין חדש לישן ובין טוב לרע, ומפצל את המסך בקונפליקט בין יצר למוסר.

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*