כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תוכניות לימודים > פקולטות > הפקולטה לאמנויות - המדרשה > חדשות ואירועים > חדשות > סרט תעודה משותף של סטודנטים מהמחלקה לקולנוע בבית ברל וסטודנטים מקלן גרמניה

 

 

פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

סרט תעודה משותף של סטודנטים מהמחלקה לקולנוע בבית ברל וסטודנטים מקלן גרמניה

הקולנוענים הצעירים מבית הספר הבינלאומי לקולנוע בקלן ומהמכללה האקדמית בית ברל בישראל, יצרו יחד את הפרויקט "האוטובוס – מיקרוקוסמוס של עיר".

סטפן שניידר

(דורמגן) תחנת הרכבת, רחוב הברלנד עם הגימנסיה ע"ש בטינה פון ארנים, כיכר השוק עם הספרייה העירונית, שער 14 של פארק התעשייה הכימית, בית החולים האזורי בהקנברויך, קו 881 בדורמגן עובר בנקודות בולטות בעיר ומשתמשת בו אוכלוסייה מגוונת ביותר. יש מי שנוסע לעבודה או לבית הספר, אחרים נוסעים לבקר קרוב חולה בבית החולים, יש מי שנוסע לעשות קניות או ללמוד באחת הערים הגדולות הסמוכות. קו 881 המהווה תמצית של העיר דורמגן ותושביה, משך את תשומת לבם של הקולנוענים הצעירים מבית הספר הבינלאומי לקולנוע בקלן ומהמכללה האקדמית בית ברל בישראל, שיצרו יחד את הפרויקט "האוטובוס – מיקרוקוסמוס של עיר".

הסטודנטים הישראלים והגרמנים בילו במשך שבוע שלם על קו 881 ויצרו יחד סרט דוקומנטרי חברתי. דובר העירייה, הרלד שלימגן, מסביר את הרעיון שמאחורי הפרויקט: "בקו אוטובוס עירוני אחד נפגשים אנשים מרקע חברתי וממעמדות שונים, בהם גמלאי מלא אנרגיה המנהל עמותת ספורט, פליטים מסוריה או מעיראק – מי הם האנשים הללו? מה מחבר ביניהם? מהן התקוות המזינות אותם? זה מה שרצו הסטודנטים לספר בסרטם".

כך במשך שבוע ימים נשא קו 881 בנוסף לנוסעים גם מצלמות ומכשירי הקלטה. הסיטואציה הייתה חדשה הן עבור הנוסעים והן עבור הנהגת מירוסלבה הלמה, שעובדת כבר 16 שנה בדורמגן מכירה את העיר כמו את כף ידה.

הסטודנטים התעניינו בעיקר בשילוב הרב-תרבותי, ומכיוון שבדורמגן מתגוררים כרגע לא מעט פליטים, לא חסרו בסרט דמויות וסיפורים. להשלמת התמונה, הצוות הגיע גם למרכז קליטה כדי לראיין גורמים שונים בעיר, בהם ראש העיר אריק לייטנפלד, וממלא מקומו הנס שטורם, פעיל בעמותה המשקיעה מאמצים רבים בקליטת פליטים מארצות ותרבויות שונות.

העבודה על הסרט צפויה להסתיים עד תחילת 2017. בין אנשי הצוות: קריסטופר אלברודט המפיק מבית הספר בקלן, הבמאי הישראלי רון גולדין, הצלם הישראלי יותם איתן, והסטודנטית הגרמנייה פרידריקה דורפלר, האחראית על ההקלטה.


בתמונה: נהגת האוטובוס מירוסלבה הלמה, עם הבמאי הישראלי רון גולדין, הצלם הישראלי יותם איתן, ופרידריקה דורפלר, סטודנטית גרמנייה האחראית על ההקלטה.
תרגום: נעמי שחורי

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*