כניסה

 

 

פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

כשאמנות פוגשת טכנולוגיה

​​​האקתון אמנות וטכנולוגיה של גלריית המדרשה.


​בין המרדף הישראלי אחר האקזיט לדימוי של ישראל כמעצמת סייבר נשאר מעט מאוד מקום לשיח ביקורתי על הפוליטיקה של הטכנולוגיה - על האופן שבו נעשה שימוש בטכנולוגיה למטרות פוליטיות, כלכליות ותרבותיות.

האקתון? מה זה בכלל?

​האקתון הוא אירוע חברתי שבו מתקבצים חברי קהילה כלשהי לפרק זמן מוגבל, על מנת ליצור ולפתח יחדיו, לרוב באוריינטציה טכנולוגית. חברות הייטק רבות אימצו את הפורמט בעל האופי המשוחרר, ללא היררכיה ניהולית, ומשתמשות בו על מנת להאיץ תהליכי פיתוח, לגבש את צוות העובדים, ולמתג את הארגון כסביבת עבודה כיפית ויצירתית.

איך מחברים אמנות לטכנולוגיה?

Low Tech Nation הוא האקתון שמתקיים מחוץ למרחב התאגידי מוכוון שורת הרווח, על מנת להרהר אודות הכוחות המניעים את החדשנות הטכנולוגית, השימוש שאנו עושים בה וההשפעה שלה על חיינו. האירוע מבקש לבדוק אם אמנות יכולה להשתמש בטכנולוגיה כדי להתנגד, לבקר ולחתור תחת הכוחות שמניעים אותה.

האקתון Low Tech Nation אורגן על ידי אבי לובין - אוצר הגלריה, יואב ליפשיץ - האקר של אמנות וטכנולוגיה, ועדינה פרלמן – מנהלת הגלריה.

האמנים והפרויקטים

כ-30 אמנים, אקטיביסטים ואנשי טכנולוגיה, התכנסו למשך 48 שעות של עבודה משותפת ואינטנסיבית, ופיתחו מספר פרויקטים שנבחרו מראש. בתום ההאקתון, ביום חמישי, 7.2.19 בשעה 20:00, הוצגו הפרויקטים לקהל הרחב, בתערוכה שהיתה פתוחה לערב אחד בלבד (האירוע התקיים בשיתוף השגרירות האמריקאית).

  • פרויקט פיסול וירטואלי של האמנית מירי סגל בשיתוף קבוצת בוגרים של התכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה; 
  • צוות Shmoogle יפתח גרסאות חדשות למנועי חיפוש חופשי, ויבחן את ההיתכנות הכלכלית של מנוע חיפוש שאינו גוגל; 
  • האדי חליל, הנדסאי מכונות בחברת הייטק ואמן, יעבוד עם קבוצה של אמנים ואנשי טכנולוגיה על הפעלה של אוסף פסלים אקספרימנטליים; 
  • צבאבה - מקהלה עברית-ערבית-דיגיטלית בהובלת דור זליכא לוי, אמן רב תחומי המתמחה ביצירת מיצבי הקרנה וסאונד, וצוות הכולל מתכנת ומתרגם; 
  • פרויקט כסף שקוף בהובלת ניר הראל, אמן ומייקר;
  • קהילת הרשת Desperately Seeking תקיים סדנה המשלבת שיח אינטימי ושיתופי עם חשיבה ביקורתית על טכנולוגיה, בשאיפה לאורח חיים בעל משמעות, גשמית ווירטואלית כאחת.
 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*