כניסה

 

 

פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

שת"פ - המחלקה לקונוע עם בית הספר לקולנוע בקלן

 

בספטמבר תשע"ו במסגרת ביקור ביוזמת הגב' ענת בנסון האחראית על קשרים בינלאומיים במכללה האקדמית בית ברל סוכם על הפקת פרויקט דוקומנטרי שנושאו "זהות לאומית בחברת הגירה". הפרויקט יתקיים בשיתוף ביה"ס לקולנוע בקלן IFS- Internationale Filmschule, Cologne .

תלמידי שני בתי הספר התבקשו להגיש הצעות זה בארצו של זה כאשר בשני בתי הספר נערכו סדנאות הכנה מלוות בהקרנות על מנת לקדם את ההיכרות עם הנושא ובעיקר השתקפותו בקולנוע.

בפברואר ש.ז. התארח פרופ' גרד האג, מפיק ובמאי וראש מגמת ההפקה בביה"ס בקלן, במדרשה והעביר סדנה אינטנסיבית של שלושה ימים אליה הוזמנו תלמידי שנה ג' וד' של המחלקה ואילו במרץ העבירה נעמי שחורי, במאית ומפיקה סדנה מקבילה בביה"ס בקלן.

לאחר תהליך של ליווי, חונכות וחיזוק באמצעות הרצאת אורח של ד"ר טוביאס אברכט מהאוניברסיטה העברית, הוגשו 8 הצעות על ידי תלמידי המחלקה ומספר דומה התקבל גם מביה"ס בקלן. הצוותים של בתי הספר- מהמחלקה לקולנוע, דני מוג'ה ראש המחלקה, יואב הלוי, ראש תחום הפקה ונעמי שחורי, בחרו תוך התייעצות עם הצוות מגרמניה,  ארבע הצעות מכל בית ספר. ביוני נערך אירוע פיצ'ינג באמצעות סקייפ, בו השתתפו תלמידים של שתי המחלקות והציגו את הפרוייקטים שלהם אלה לאלה. בסיום האירוע שזכה להשתתפות ערה, בחרו התלמידים בשיתוף צוותי בתי הספר 2 פרוייקטים מכל בית ספר.

כעת מתחילה העבודה המעשית על הסרטים עצמם בצוותי הפקה משותפים בגרמניה ובארץ. בשלב ראשון עורכים מפיקים/תחקירנים מכל אחד מבתי הספר, תחקיר והכנות הדרושים לפני הגעת הבמאים.

בימים אלו נערכים במקביל סיורי לוקיישן ותחקירים ע"י שני צוותים:
בעכו, ישראל, מסיירים ומתחקרים אחמד מסראווי, מאיה סיקרון וורה גרינבלט עם שותפיהם הגרמנים מאריוס וקאטיה.
בדורטמונד, גרמניה, נמצאים בתחקיר קדחני אדם סוריאנו מהמחלקה לקולנוע ולוקאס היין המפיק מIFS-  כאשר צלם הפרוייקט מטעם המחלקה לקולנוע, טומי כהן יצטרף אליהם בשבוע הבא.

בסוף תהליך התחקיר ייערכו הצילומים של הפרויקטים. שני צוותים נוספים שעתידים לצאת בהמשך לתחקיר וצילומים הם של יותם איתן ורון גולדין, ובמקביל יגיעו במאים נוספים מגרמניה לצלם את הסרטים שלהם כאן בתמיכת צוות של המחלקה. תוצר הפרוייקט יכלול ארבעה סרטים ש"ייארזו" ויוצגו יחד.

תמונות מהפרויקט

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*